Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie wszystko złoto co się świeci i nie każdy pszczelarz to Wodecki czyli Miodowy zawrót głowy - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie „Milenium-Brzeźnica 2007”

Cel:

Zwiększenie wiary we własne możliwości młodzieży oraz nawiązywanie nowych relacji i pozyskanie wsparcia społecznego dla prowadzonych działań.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Brzeźnicy w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Przez 15-miesięcy działania młodzieży skupiają się na założeniu pasieki wraz z zapleczem. Młodzież pracuje w grupach zadaniowych: technicznej, pszczelarskiej, promocyjnej i zaopatrzeniowej. Pierwszy etap projektu to zbieranie wszelkich potrzebnych informacji dotyczących procesu budowy uli i zakładania pasieki. Wszyscy uczestnicy projektu biorą udział w spotkaniach z ekspertem-pszczelarzem. Następnie, już w poszczególnych grupach, młodzież realizuje ustalone wspólnie zadania. Grupa techniczna, we współpracy ze stolarzem, buduje zaplecze pasieki, maluje ule i przygotowuje materiały we współpracy z grupą zaopatrzeniową. Pszczelarze nawiązują kontakty ze specjalistami, którzy przekazują im wiedzę na temat prowadzenia pasieki i opieki nad pszczołami. Grupa promocyjna obserwuje z aparatem fotograficznym i kamerą poczynania swoich kolegów i przekazuje do mediów informacje na temat postępów ich prac. Po zbudowaniu pasieki i zaplecza działania projektowe skoncentrowane są na pracach dyktowanych porami roku i etapami życia pszczół. Wymaga to od uczestników projektu systematycznej pracy i dużej odpowiedzialności, pogłębiania fachowej wiedzy o hodowli pszczół i wytwarzaniu miodu. Młodzież podczas wyjazdów studyjnych spotyka się z ekspertami, ogląda przykładowe pasieki. Prezentuje swój projekt podczas lokalnych świąt gminnych. Świętowanie projektu uczestnicy łączą z imprezą lokalną – „Świętem Żurku”. Młodzież zaprezentuje i wręczy gościom produkty wytworzone w ich własnej pasiece, pokaże co zrobiła i czego się wspólnie nauczyła.

Budżet projektu: 53 350 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie „Milenium-Brzeźnica 2007”

Miejscowość: Brzeźnica

Ulica, nr domu i lokalu: Brzeźnica 65a

Kod pocztowy i Poczta: 39-207 Brzeźnica

Województwo: podkarpackie

Powiat: dębicki

Adres strony internetowej: –

Nie wszystko złoto co się świeci i nie każdy pszczelarz to Wodecki czyli Miodowy zawrót głowy

DW985 38, 39-207 Brzeźnica, Polska

Więcej