Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Powrót do natury czyli nowoczesne tradycje naszych babć. - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie

Cel:

Celem projektu jest budowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie umiejętności nawiązywania nowych kontaktów społecznych oraz pokazanie możliwości kreatywnego zastosowania wiedzy i umiejętności w praktyce.

Odbiorcy projektu:

Grupa 25 młodych ludzi w wieku 13-17 lat z gminy Gogolin.

Opis projektu:

Tematem, wokół którego skupione są działania projektu, jest tworzenie kosmetyków z wykorzystaniem naturalnych składników. Dzięki udziałowi w warsztatach prowadzonych przez ekspertów i wyjazdach studyjnych, uczestnicy dowiadują się, jaki jest wpływ dodatków chemicznych na zdrowie ludzi oraz poznają możliwości korzystania z naturalnych źródeł substancji chemicznych, aktywnych biologicznie, w wytwarzaniu naturalnych kosmetyków. Młodzież zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną podczas prac w profesjonalnym laboratorium chemicznym. Wytwarzając biokosmetyki młodzi poszerzają swoją wiedzę z nauk przyrodniczych i poznają specyficzną rolę chemii i biologii w życiu człowieka. Uczestnicy projektu nawiązują kontakty z Uniwersytetem Opolskim i Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową, gdzie biorą udział w prowadzonych warsztatach i wykładach. Tworzą bazę lokalnych zasobów – roślin, ziół. Uczą się metod suszenia, przechowywania, destylacji i ekstrakcji. Efektem tej wiedzy są przygotowywane w laboratorium kosmetyki – mydła, kompozycje zapachowe, odżywki koloryzujące itp. Praca w laboratorium chemicznym wymaga od uczestników dyscypliny, odpowiedzialności i dużej dokładności. Młodzież promuje swoje działania projektowe oraz pomysł na zdrowy tryb życia na stronie internetowej, facebooku i podczas spotkań z mieszkańcami Gogolina. Na zakończenie projektu młodzież organizuje piknik naukowy, na którym prezentuje wszystkim gościom wykonane przez siebie biokosmetyki i przygotowane zabiegi kosmetyczne.

Budżet projektu: 52 700 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie

Miejscowość: Gogolin

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 27

Kod pocztowy i Poczta: 47-320 Gogolin

Województwo: opolskie

Powiat: krapkowicki

Adres strony internetowej: –

Powrót do natury czyli nowoczesne tradycje naszych babć.

Szkolna 15, 47-320 Gogolin, Polska

Więcej