Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Razem możemy wiele - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wsi Zagajew

Cel:

Celem realizacji wspólnego projektu RAZEM MOŻEMY WIELE jest zwrócenie uwagi młodzieży na umiejętności praktyczne jakie nabyli podczas realizacji projektów grantowych oraz zmiany jakie zaszły w nich samych. Umożliwienie prezentacji tych umiejętności rówieśnikom, jak i rozwijanie umiejętności interpersonalnych poprzez bezpośredni kontakt i kontakt medialny. Budowanie wiary w swoje możliwości oraz rozwijanie nowych umiejętności społecznych . Budzenie dumy z miejsca pochodzenia.

Odbiorcy projektu:

W projekcie RAZEM MOŻEMY WIELE weźmie udział 45 uczestników w wieku 13- 19 lat. Jest to ta sama młodzież, która brała udział w projektach grantowych. Są to młodzi ludzie otwarci na nowe działania, chętni do współpracy i pełni pomysłów. Frekwencja młodzieży po rozmowach z opiekunami na zajęciach w obu grupach była bardzo wysoka co dobrze rokuje na dalsze działania. Uczestnicy projektów byli bardzo zainteresowani realizacją wspólnego projektu dla obu grup i chętnie podsuwali pomysły na wspólne działania. Dlatego najpierw zwrócimy się z ofertą przystąpienia do nowego projektu do tej właśnie młodzieży.

Opis projektu:

Projekt RAZEM MOŻEMY WIELE jest projektem skierowanym do dzieci i młodzieży uczestniczącej w projektach realizowanych w Janiszewicach i Zagajewie tj. : 998- CZAS NA MŁODZIEŻ i MOGĘ, CHCĘ, POTRAFIĘ. Pierwsze spotkanie młodzieży będzie miało charakter spotkania bezpośredniego na pikniku w Zagajewie. Obie grupy będą mogły zaprezentować swoje umiejętności zdobyte podczas realizacji projektów grantowych oraz możliwości i umiejętności sportowe, zręcznościowe, interpersonalne. Pokazanie się od razu z jak najlepszej strony pozwoli im na wzrost poczucia własnej wartości. Młodzież będzie mogła ustalić również szczegółowe terminy telekonferencji oraz spotkania pożegnalnego.
Raz w miesiącu odbędą się telekonferencje poprzez Skype. Podczas tych multimedilnych spotkań młodzież ustali zasady założenia Fanpage na Facebooku, administrowania Fanpage, założenia kronik: elektronicznej i fotograficznych dotyczących uczestników, miejscowości w których mieszkają, historii miejscowości, zakresu informacji zamieszczanych w tych kronikach, wywiadów z uczestnikami, sami określą co ich interesuje i jak powinno wyglądać zbieranie materiałów do wykonania tych zadań. Być może młodzież będzie chciała założyć grupę na Facebooku lub Twitterze, może założą bloga, stronę www., lub zupełnie coś nowego, własny sposób komunikacji.
Odbędą się również trzy spotkania robocze we własnych grupach aby wykonać albumy- kroniki, zebrać potrzebne materiały i popracować nad administrowanymi stronami.
Ostatnie bezpośrednie spotkanie będzie spotkaniem wyjazdowym do kina, do Łodzi. Spotkanie to umożliwi wymianę opracowanych kronik, pozwoli na wykonanie wspólnych zdjęć, które zostaną później umieszczone w Internecie, utrwali zawiązane znajomości, umożliwi wymianę kontaktów, wspólny posiłek pozwoli na miłą wymianę myśli oraz wrażeń po wspólnym projekcie. Młodzież po każdym spotkaniu będzie zapisywała na kartkach swoje wrażenia ze spotkań, dokańczała rozpoczęte zdania itp. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup flichpartów dla obu grup oraz materiałów piśmienniczych i tuszy do drukarek potrzebnych do stworzenia kronik, ogłoszeń o projekcie, ulotek i dokumentów związanych z projektem.

Budżet projektu: 6 520 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem II

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wsi Zagajew

Miejscowość: Zagajew

Ulica, nr domu i lokalu: 16 A

Kod pocztowy i Poczta: 98-290 Warta

Województwo: łódzkie

Powiat: sieradzki

Razem możemy wiele

Zagajew-Kolonia 23, 98-290 Zagajew, Polska

Więcej