Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Internetowa Telewizja Międzychód - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nowy Międzychód

Cel:

Celem projektu jest poprawa umiejętności właściwej oceny środowiska lokalnego, nawiązywania relacji społecznych, a także wzrost uczestnictwa w życiu publicznym.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13 -19 lat z terenu Gminy Międzychód.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest utworzenie Internetowej Telewizji Międzychód, która stanie się platformą informacyjną przygotowywaną i prowadzoną samodzielnie przez młodzież. Podczas warsztatów dziennikarskich i wyjazdów studyjnych do ośrodka telewizyjnego w Poznaniu, uczestnicy poznają zasady pracy telewizji, przygotowywania programów i ich emisji. Uczą się obowiązującego prawa prasowego i prawa autorskiego. Młodzież nawiązuje nowe kontakty, zdobywa doświadczenia w zróżnicowanym środowisku. W praktyce, realizatorzy ćwiczą nowe umiejętności podczas przygotowywania relacji z sesji Rady Miejskiej i spotkań mieszkańców w sprawie budżetu obywatelskiego. Przeprowadzają wywiady z osobami ważnymi i ciekawymi. Ponadto tworzą kanał do prezentowania swoich zainteresowań, osiągnięć a także dający szansę nawiązanie kontaktów pomiędzy młodymi ludźmi z terenu gminy. Świętowanie zakończenia realizacji projektu jest okazją dla uczestników do zaprezentowania zaproszonym rodzicom, nauczycielom, sponsorom, przedstawicielom samorządu i organizacji pozarządowych, pokazu przygotowanych programów informacyjnych i publicystycznych oraz prezentacji wystawy zdjęć obrazujących realizację projektu, pracę młodzieży podczas nagrywania materiałów oraz w czasie spotkań szkoleniowych.

Budżet projektu: 9 160 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Nowy Międzychód

Miejscowość: Międzychód

Ulica, nr domu i lokalu: Sokoła 2

Kod pocztowy i Poczta: 64-400 Międzychód

Województwo: wielkopolskie

Powiat: międzychodzki

Adres strony internetowej: http://www.nowymiedzychod.pl

Internetowa Telewizja Międzychód

Marszałka Piłsudskiego 23, 64-400 Międzychód, Polska

Więcej