Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kaszubskie zabawki i zabawy dziecięce - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy Zaboracy w Czyczkowach

Cel:

Celem projektu jest umożliwienie młodzieży poznania swojego środowiska, stworzenie przestrzeni do realizacji własnych pomysłów, nawiązanie nowych relacji i pozyskanie wsparcia społecznego.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z miejscowości Czyczkowy w gminie Brusy.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest poznanie i rozwój pasji związanych z kulturą kaszubską. Uczestnicy projektu nawiązują kontakty ze starszymi osobami, rozmawiają ze swoimi rodzicami, dziadkami, aby dowiedzieć się jak najwięcej o dawnych zabawach i zabawkach z okresu ich dzieciństwa. Wywołane z pamięci przedmioty młodzi wykonują podczas warsztatów krawieckich, stolarskich i rzeźbiarskich. Zdobywają nowe, ciekawe umiejętności jakimi jest: profesjonalne szycie lalek i ubranek, haftowanie, ręczne prace stolarskie i rzeźbiarskie. Wspólnie opracowują informacje o postępach w realizacji projektu i przekazują do lokalnych mediów, instytucji i organizacji. Młodzież przygotowuje podsumowanie projektu podczas imprezy lokalnej z okazji Nocy Świętojańskiej. Przygotowuje stoiska z zabawkami zrobionymi samodzielnie podczas warsztatów, pokazuje mieszkańcom gminy dawne lalki, konie bujane, klocki, proce, szczudła itp. Przypomina dorosłym zabawy z ich dzieciństwa i organizuje dla dzieci miejsce do wspólnych zabaw.

Budżet projektu: 11 310 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy Zaboracy w Czyczkowach

Miejscowość: Czyczkowy

Ulica, nr domu i lokalu: Główna 18

Kod pocztowy i Poczta: 89-632 Brusy

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: –

Kaszubskie zabawki i zabawy dziecięce

DW236 48, 89-632 Czyczkowy, Polska

Więcej