Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

’A propos’ czyli młodzi mają głos. - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wielkopolskim

Cel:

Głównym celem projektu jest podniesienie umiejętności pozyskiwania wsparcia poprzez nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży w wieku 16-18 lat z terenu gminy Koźmin Wielkopolski.

Opis projektu:

Osią projektu jest stworzenie lokalnej gazety poświęconej sprawom młodzieży. Uczestnicy projektu poznają pracę redakcji lokalnej gazety oraz zasady pracy dziennikarskiej podczas spotkań i warsztatów. Uczą się, jak wydaje się gazetę od strony technicznej, ćwiczą korzystanie z programów graficznych do składu gazety. W ramach projektu ukazuje się gazetka o zasięgu gminnym, w której młodzi poruszają sprawy dla siebie najważniejsze. Wśród lokalnej społeczności poszukują reklamodawców oraz partnerów do kolportażu przygotowanych materiałów. Grupa poprzez pozyskanie wsparcia społecznego zacieśnia relacje ze środowiskiem lokalnym. Nabycie umiejętności nawiązania kontaktów społecznych oraz umacnianie tożsamości lokalnej następuje poprzez rozmowy, wywiady, sondaże wśród mieszkańców publikowane w comiesięcznych numerach. Równocześnie z wersją papierową gazety tworzona jest wersja elektroniczna, dostępna w zakładce strony internetowej stowarzyszenia i liceum. Zakończenie projektu odbywa się na „grzybku”. Zaproszeni są przedstawiciele władz miasta, pozyskani partnerzy, rodzice oraz członkowie stowarzyszenia. Na spotkaniu młodzież otwiera wystawę fotograficzną prezentującą poszczególne etapy projektu. Wystawa ta jest pokazywana również w szkole oraz miejscowej sali widowiskowej kina „Mieszko”. W czerwcowym numerze gazetki uczestnicy umieszczają obszerny reportaż ze spotkania, zaś w lokalnej prasie pojawiają się relacje dziennikarzy uczestniczących w podsumowaniu projektu.

Budżet projektu: 12 080 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wielkopolskim

Miejscowość: Koźmin Wielkopolski

Ulica, nr domu i lokalu: Borecka 28

Kod pocztowy i Poczta: 63-720 Koźmin Wielkopolski

Województwo: wielkopolskie

Powiat: krotoszyński

Adres strony internetowej: http://www.lokozmin.itime.pl

’A propos’ czyli młodzi mają głos.

DW438 28, 63-720 Koźmin Wielkopolski, Polska

Więcej