Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wizerunek pogranicza polsko-litewskiego; zabytki, folklor, kuchnia regionalna - 2008

Realizowany przez:

Fundacja im. B-pa Antanasa Baranauskasa Dom Litewski w Sejnach

Cel:

Młodzież cierpi na brak zajęć w czasie wolnym. Projekt ten zapewni określonej grupie młodzieży interesujące spędzenie czasu. Oprócz tego projekt zakłada w pewnym sensie pracę społeczną. Album powinien poszerzyć wiedzę o naszym regionie wśród turystów oraz na Litwie i w przygranicznych powiatach (augustowski, suwalski)

Odbiorcy projektu:

Młodzież będzie pochodziła z okolicznych wiosek i z miasta Sejny. Na pierwsze spotkania w Sejnach w siedzibie Fundacji wszyscy będą przyjeżdzać autobusami, wiosną podróżować będziemy rowerami. Młodzież będzie rekrutowana za pomocą współpracy ze średnimi i gimnazjalnymi szkołami z Powiatu Sejny. Organizatorzy będą się starać aby projekt obejmował równomiernie uczniów z całego powiatu.

Opis projektu:

Projekt zakłada zbieranie przez pół roku informacji na temat folkloru, kuchni regionalnej i historii sejneńszczyzny. Ponieważ mieszka tu liczna społeczność litewska (ok. 42% mieszkańców powiatu sejneńskiego) obiektem zainteresowań będą tereny przygranicza także po stronie litewskiej. W drugim etapie działań młodzież stworzy album ukazający naszą pracę. Album będzie miał charakter informatora turystycznego. Będzie zawierał opracowaną ścieżkę turystyczną, ilustrowaną zdjęciami, która będzie zamieszczona również na stronie internetowej Fundacji. Następnie albumy będą rozdane turystom i osobom interesującym się folklorem czy kulturą w celu rozpowszechnienia wiedzy o terenach sejneńszczyzny.

Budżet projektu: 8 149 zł

Dotacja: 5 900 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja im. B-pa Antanasa Baranauskasa Dom Litewski w Sejnach

Miejscowość: Sejny

Ulica, nr domu i lokalu: ul. 22 Lipca 9

Kod pocztowy i Poczta: 16-500 Sejny

Województwo: podlaskie

Powiat: sejneński

Adres strony internetowej: –

Wizerunek pogranicza polsko-litewskiego; zabytki, folklor, kuchnia regionalna

Wileńska 20, 16-500 Sejny, Polska

Więcej