Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Walory środowiska naszą szansą - 2008

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy w Łapach

Cel:

Celem projektu jest umożliwienie beneficjentom rozwijania zainteresowań, nabycia umiejętności właściwej oceny środowiska, pogłębienia wiedzy nt. dziedzictwa kulturowego i potencjału walorów regionu, nawiązania nowych kontaktów, sprawdzenia się w pracy zespołowej, ukazanie ścieżek wyboru edukacji, zwiększenie szans na udany start w dorosłość, zapewnienie kulturalnego i pożytecznego spędzenia czasu.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami bezpośrednimi będzie młodzież w wieku od 14 do 19 lat, ucząca się w gimnazjum i szkołach średnich. Wszyscy mieszkają w Uhowie i bez problemu dotrą na spotkania w Filii Bibliotecznej w Uhowie. Do uczestnictwa zaprosimy wszystkich zainteresowanych projektem. Informacja o rekrutacji znajdzie się na wszystkich tablicach informacyjnych, w prasie lokalnej i na www biblioteki i Uhowa.

Opis projektu:

Projekt „Walory środowiska naszą szansą” realizowany od 2.01.2008 do 30.06.2008 da piętnastoosobowej grupie młodzieży w wieku od 14 do 19 lat, możliwość rozwijania zainteresowań, pogłębienia wiedzy nt. dziedzictwa kulturowego i potencjału walorów regionu oraz nawiązania nowych kontaktów. Projekt opiera się na prelekcjach historyka, przyrodnika, fotografika i informatyka oraz wywiadach z ludźmi z pasją. Młodzież dowie się też, jak prowadzić gospodarstwo agroturystyczne, jak przygotować potrawy regionalne oraz jak i dlaczego utworzyć muzeum. Zakupiony aparat fotograficzny, program komputerowy do obróbki zdjęć oraz skaner, pozwolą młodzieży na samodzielne wykonywanie i skanowanie fotografii i robienie wystaw. Sprzęt zakupiony w ramach projektu, pozwoli w przyszłości, na utworzenie Sekcji Fotograficznej przy Filii Bibliotecznej w Uhowie. Materiały, które powstaną w ramach projektu, zostaną opublikowane w formie elektronicznej (strony internetowe, pokaz multimedialny) i drukowanej (publikacja o Uhowie). Będą one promocją miejscowości oraz dokumentami dla współczesnych i przyszłych pokoleń. Wiedza i umiejętności nabyte dzięki uczestnictwu w projekcie, mogą przydać się w dorosłym życiu, szczególnie, gdy młodzież zechce pozostać w swojej wsi i otworzyć kwatery agroturystyczne. Projekt ten jest wstępnym etapem do dalszych szkoleń nt. agroturystyki. Uroczyste zakończenie projektu, degustacja potraw, występy zespołów śpiewaczych i kapeli ludowej oraz pokaz multimedialny, będą promocją biblioteki i miejscowości. Projekt zwiększy szansę młodzieży wiejskiej na udany start w dorosłość.

Budżet projektu: 10 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy w Łapach

Miejscowość: Łapy

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Nowy Rynek 15

Kod pocztowy i Poczta: 18-100 Łapy

Województwo: podlaskie

Powiat: białostocki

Adres strony internetowej: –

Walory środowiska naszą szansą

Plac NSZZ Solidarności, Osiedlowa 1, 18-100 Łapy, Polska

Więcej