Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Teatr młodych pod Lachowym Groniem - 2013

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnego środowiska, włączenie młodzieży w życie kulturalne społeczeństwa, oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości, poznanie i rozwijanie własnych możliwości.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z miejscowego Gimnazjum im Jana Pawła II w Koszarawie w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest przygotowanie przedstawienia teatralnego przez młodzież. Budowa spektaklu jest połączona z tworzeniem muzyki i pisaniem piosenek. Zajęcia z instruktorem teatralnym i aktorką przygotowują realizatorów do podjęcia zadań związanych z odegraniem postaci w spektaklu, przygotowaniem sceny i strojów. Młodzi dowiadują się jakie zadania przypisane są reżyserowi, scenarzyście, choreograf. W ramach wyjazdu integracyjo-edukacyjnego do Teatru Stu w Krakowie na spektakl „Wesele”, uczestnicy mają okazję zapoznania się ze specyfiką pracy scenicznej. Na zajęciach młodzi przygotowują plakat na wystawienie sztuki, zaproszenia dla gości, ćwiczą dykcję i emisję głosu. Uczestnicy przygotowują stroje i scenę na spektakl. Na spektakl realizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców, rodziców, władze gminy oraz media. Spektakl nagrywany jest na płyty DVD i każdy uczestnik otrzymuje nagranie spektaklu.

Budżet projektu: 8 800 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie

Miejscowość: Koszarawa

Ulica, nr domu i lokalu: Koszarawa 142

Kod pocztowy i Poczta: 34-332 Koszarawa

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: http://www.bibliotekakoszarawa.pl

Teatr młodych pod Lachowym Groniem

Koszarawa 130, 34-332, Polska

Więcej