Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Weekendowe spotkania z nauką i sztuką - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych Wektor

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości uczestników oraz podniesienie własnej samooceny i nawiązanie nowych kontaktów społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z terenu gminy Garbów.

Opis projektu:

Głównym tematem działań projektowych jest organizacja i prowadzenie przez młodzież działań na rzecz swoich młodszych kolegów pod hasłem „Weekendowe spotkania z nauką i sztuką”. Uczestnicy projektu biorą udział w zorganizowanych, we współpracy z naukowcami z UP w Lublinie oraz nauczycielami z ZS w Garbowie, warsztatach, które przygotowują młodzież do późniejszego prowadzenia zajęć. Poznają zasady organizacji pracy oraz wiedzę merytoryczną niezbędną do przeprowadzania eksperymentów. Realizatorzy przy udziale społeczności lokalnej organizują cykliczne spotkania dla dzieci ze SP z pięciu okolicznych wsi. Popularyzują szeroko pojętą sztukę, a także przedmioty ścisłe i przyrodnicze, rozbudzają naukową pasję dzieci i starają się uczyć kreatywnego myślenia i wyciągania wniosków. Każde spotkanie z dziećmi poprzedzone jest warsztatami przygotowującymi młodzież do zajęć. Uczestnicy projektu przygotowują scenariusze spotkań zawierające zabawy integracyjne, opis przebiegu doświadczeń wraz z omówieniem, potrzebne materiały. Na zakończenie projektu młodzi organizują I Garbowski Festiwal Nauki. Impreza jest przygotowywana przy współpracy z Urzędem Gminy, GOPS-em i ZS w Garbowie. Uczestnicy prowadzą stanowiska naukowe, plastyczne oraz gry i zabawy dla Dzieci, udostępniona jest wystawa podsumowująca projekt i stanowisko promujące publikację „Weekendowe eksperymentowanie?”.

Budżet projektu: 11 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych Wektor

Miejscowość: Garbów

Ulica, nr domu i lokalu: Garbów 53e

Kod pocztowy i Poczta: 21-080 Garbów

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: –

Weekendowe spotkania z nauką i sztuką

Garbów Drugi 160, 21-080 Garbów, Polska

Więcej