Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa - 2013

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Wojniczu

Cel:

Celem projektu jest wzrost aktywności i zaangażowania uczestników w działania na rzecz społeczności lokalnej, poznanie własnych możliwości i wzrost samooceny.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest promowanie bezpiecznego stylu życia (w tym bezpieczeństwa na drodze, w razie pożarów, w górach i na kąpieliskach, w czasie burz, intensywnych opadów, niskich i wysokich temperatur itp.) oraz pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Młodzież uczestniczy w cyklu szkoleń teoretycznych i praktycznych dotyczących podstawowych zagrożeń, pierwszej pomocy oraz szkolenia dotyczącego prezentacji i pracy w grupie. Drugim etapem projektu jest utworzenie zespołów, które wybierają tematykę i przygotowują prezentacje oraz miejsce jej realizacji. Uczestnicy nawiązują kontakty ze szkołami, przedszkolami, świetlicami, domem dziecka, klubem seniora, ustalają organizacyjną stronę spotkań i prezentacji. Realizatorzy prowadzą szkolenia z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie realizacji projektu młodzież organizuje wycieczkę wykorzystując w praktyce wiadomości teoretyczne zdobyte na szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa w górach. Podczas spotkania podsumowującego młodzież ocenia swoje uczestnictwo w programie, pracę szkoleniowców i koordynatora.

Budżet projektu: 10 175 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Wojniczu

Miejscowość: Wojnicz

Ulica, nr domu i lokalu: Długa 82

Kod pocztowy i Poczta: 32-830 Wojnicz

Województwo: małopolskie

Powiat: tarnowski

Adres strony internetowej: http://ospwojnicz.pl

Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa

Rynek 9, 32-830 Wojnicz, Polska

Więcej