Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przeszłość dla Przyszłości-młodzież tworzy Muzeum Czynu Niepodległościowego w Koniemłotach - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Parafii Koniemłoty 'PRZYSZŁOŚĆ’

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności oceny zasobów środowiska oraz uświadomienie jej możliwości udziału w procesach rozwoju społeczeństwa lokalnego.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży w wieku 13-19 lat, członków STS w Szydłowie.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest poznanie historii Józefa Kostrzewskiego – I burmistrza odrodzonej Polski w Przemyślu, urodzonego w parafii Koniemłoty i tam ochrzczonego. Uczestnicy projektu angażują wielu partnerów i sponsorów, aby pozyskać materiały dotyczące życia i działalności J. Kostrzewskiego, który związany był w latach 1918-1920 z drużynami strzeleckimi SOKÓŁ. Poszukują przedruków starych gazet, fotografii, pamiątek rodzinnych, obrazów wykonanych osobiście, kopii odznaczeń przyznanych burmistrzowi. Zebrane materiały są wykorzystane przez młodych do utworzenia Muzeum Czynu Niepodległościowego w Koniemłotach z ekspozycja dotyczącą życia i działalności Kostrzewskiego i ks. Kotlarza. W ramach projektu młodzież organizuje i uczestniczy w rajdach zimowo-wiosennych szlakiem Kostrzewskiego i strzelców z formacji SOKÓŁ oraz wyjeździe do Przemyśla – śladami I burmistrza Czynu Niepodległościowego w Przemyślu. Realizatorzy przygotowują wydanie i opracowanie II edycji gazety Koniemłoty – siła pokoleń. Świętowanie projektu jest połączone z oficjalnym otwarciem Muzeum Czynu Niepodległościowego w Koniemłotach. Atrakcją święta projektu są występy zaprzyjaźnionego zespołu folkowego oraz liczne gry i zabawy dla wszystkich zaproszonych gości.

Budżet projektu: 10 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Parafii Koniemłoty 'PRZYSZŁOŚĆ’

Miejscowość: Koniemłoty

Ulica, nr domu i lokalu: ul.Pl. Romana Kotlarza 1

Kod pocztowy i Poczta: 28-200 Staszów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: staszowski

Adres strony internetowej: –

Przeszłość dla Przyszłości-młodzież tworzy Muzeum Czynu Niepodległościowego w Koniemłotach

pl. ks. Romana Kotlarza 2, 28-200 Staszów, Polska

Więcej