Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z plecakiem w miasto - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Cel:

Celem głównym jest upowszechnienie metod i narzędzi pracy z młodzieżą opisanych w publikacji „Miasto – skarbnica umiejętności” u min. 40 osób z 20 instytucji pracujących z młodzieżą z terenu całego kraju poprzez przeprowadzenie szkoleń i warsztatów, wdrożenie projektu modelowego, a także indywidualne wsparcie merytoryczne odbiorców projektu, czego efektem jest realne wykorzystanie powyższych narzędzi w nowych środowiskach lokalnych.

Odbiorcy projektu:

Projekt jest skierowany do osób zajmujących się pracą z młodzieżą, reprezentujących różne organizacje, instytucje i podmioty, w tym: ngo, szkoły, biblioteki i domy kultury, kluby sportowe, harcerstwo, grupy parafialne, OSP itp.

Opis projektu:

Stowarzyszenie prowadzi promocję projektu poprzez strony tematyczne dla organizacji pracujących z młodymi, listy do samorządów, e-maile, funpage na facebooku, strony www, ogłoszenia w prasie i materiały promocyjne w telewizji lokalnej. Po zakończeniu etapu rekrutacji przeprowadzane są warsztaty składające się z części teoretycznej i praktycznej, gdzie przedstawiane są narzędzia: gra terenowa, spacer multimedialny i foto. Warsztaty podzielone są na dwie części: teoretyczną z ćwiczeniami oraz praktyczną. W pierwszym dniu prowadzący przedstawiają narzędzia, a uczestnicy wykonują ćwiczenia w sali szkoleniowej, a następnie biorą udział w grze terenowej i krótkim spacerze multimedialnym. Drugiego dnia uczestnicy pod okiem prowadzących wychodzą w grupach w miasto i muszą stworzyć grę terenowa lub spacer multimedialny zbierając materiał lub wymyślając zadania. Na koniec prezentują i omawiają stworzone koncepcje. Ostatnim punktem szkolenia jest tworzenie przez przedstawicieli organizacji koncepcji wdrożenia projektu. Wybrane dwie organizacje/instytucje wprowadzające projekt modelowy w swoich środowiskach uzyskują wsparcie finansowe i merytoryczne.

Budżet projektu: 29 320 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Projekty Modelowe – Replikacje

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Miejscowość: Stoczek Łukowski

Ulica, nr domu i lokalu: Ośrednia 17

Kod pocztowy i Poczta: 21-450 Stoczek Łukowski

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://iksstoczek.pl

Z plecakiem w miasto

Stoczek Łukowski 19, 21-450, Polska

Więcej