Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wypłyńmy na głębię - 2008

Realizowany przez:

Nieformalna Inicjatywa Lokalna NIL w Starej Kornicy

Cel:

Cel projektu to: wyjazd do teatru, przygotowanie inscenizacji z udziałem aktorów w różnym wieku (uczniowie, rodzice, seniorzy), zaangażowanie rodziców do współprzygotowania biesiady. Przygotowanie fotoreportażu i filmu z biesiady (przy użyciu aparatu cyfrowego i kamery) w celach promocyjnych.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy – młodzież w wieku 13-16 lat z terenu gminy, których nie trzeba dowozić, gdyż dojeżdżają szkolnym autobusem. Zajęcia będą odbywały się po lekcjach. Rekrutacja będzie przeprowadzona przy współpracy nauczycieli Gimnazjum w Starej Kornicy, Rady Rodziców i GOPSEM (informacja o patologicznych rodzinach) wśród chętnych uczniów poprzez gry i zabawy dramatyczne, scenki rodzajowe.

Opis projektu:

Celem projektu jest uwrażliwienie na sztukę, a zwłaszcza teatr poprzez przygotowanie inscenizacji w wielopokoleniowym gronie (udział emerytów, rodziców uczniów i absolwentów szkoły), scenografii, zaproszeń na przedstawienie, fotoreportażu, filmu promującego wszystkie działania. Uczestnikami będą uczniowie gimnazjum, a odbiorcami mieszkańcy całej gminy. Planujemy wycieczkę do teatru w Warszawie, aby młodzież zetknęła się z „prawdziwą ” sztuką, a potem przygotujemy inscenizację dla środowiska lokalnego, połączoną ze spotkaniem biesiadnym. Spotkania (próby, przygotowanie dekoracji) będą odbywały się w świetlicy szkolnej, a spotkanie biesiadne w wiejskiej remizie. Spodziewane efekty projektu to umiejętność „wchodzenia w rolę”, pokonywanie tremy, autokreacja, umiejętność zaplanowania i przeprowadzenia dużej regionalnej imprezy, powstanie filmu z biesiady, promocja wsi.

Budżet projektu: 8 709 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Nieformalna Inicjatywa Lokalna NIL w Starej Kornicy

Miejscowość: Stara Kornica

Ulica, nr domu i lokalu: Stara Kornica 172

Kod pocztowy i Poczta: 08-205 Kornica

Województwo: mazowieckie

Powiat: łosicki

Adres strony internetowej: –

Wypłyńmy na głębię

Stara Kornica 74, 08-205, Polska

Więcej