Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Forum lokalne Dajmy szansę młodzieży. - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nowy Międzychód

Cel:

Celem forum jest wymiana doświadczeń pomiędzy instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz młodzieży oraz wypracowanie wspólnej strategii działania na terenie całego powiatu.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami forum są przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych z terenu całego powiatu. Z uwagi na tematy paneli dyskusyjnych udział biorą dyrektorzy gminnych ośrodków kultury, dyrektorzy lub pedagodzy z gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego. W debacie uczestniczy także wicedyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu i wicestarosta Powiatu Międzychodzkiego. Organizacje pozarządowe reprezentują Stowarzyszenie Nowy Międzychód, Fundacja Olendrzy dla Polski, ZHP, stowarzyszenia sportowe.

Opis projektu:

W ramach promocji forum jest objęte patronatem medialnym przez tygodnik Tydzień Międzychodzko-Sierakowski oraz portal Nasze Miasto. Oprócz zwykłej informacji o terminie forum w Tygodniku oraz na portalu prowadzone są dyskusje związane z tematami zaplanowanych paneli. Dodatkowo powstaje strona internetowa forum i fanpage, które funkcjonują równolegle do działań organizacyjnych i są również płaszczyzną wymiany informacji także po zakończeniu spotkania. Informacje o planowanym forum są przekazane uczniom gimnazjów i szkół ponadpodstawowych powiatu międzychodzkiego. Uczniowie są włączeni do opracowania zagadnień przygotowywanych do debaty. Z młodzieżą prowadzą rozmowy uczestnicy Telewizji Internetowej Międzychód, którzy przygotowują program publicystyczny „Młodzież dzisiaj i jutro”. Gotowy materiał jest prezentowany uczestnikom forum oraz w internecie. Wypracowane podczas forum wnioski udostępnione są na stronach internetowych oraz przekazane zainteresowanym organizacjom, instytucjom i mediom lokalnym.

Budżet projektu: 6 040,00 zł

Dotacja: 4 600,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Fora Lokalne

Stowarzyszenie Nowy Międzychód

Miejscowość: Międzychód

Ulica, nr domu i lokalu: Sokoła 2

Kod pocztowy i Poczta: 64-400 Międzychód

Województwo: wielkopolskie

Powiat: międzychodzki

Adres strony internetowej: http://www.nowymiedzychod.pl

Forum lokalne Dajmy szansę młodzieży.

Marszałka Piłsudskiego 23, 64-400 Międzychód, Polska

Więcej