Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z czerwonego bieguna do Wolnej Polski - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy w Koziegłowach

Cel:

Celem projektu jest poznanie przez młodzież możliwości, jakie dały wolność obywatelska i wolność gospodarcza, dzięki przemianom ustrojowym dokonanym w Polsce w roku w 1989. Projekt ma również przynieść odpowiedź na pytanie, jak młodzież rozumie swój udział w tym procesie przemian społeczno – gospodarczych. Czy docenia wartość osobistych kompetencji (wykształcenia) na drodze do samodzielności i godnego życia.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest młodzież w wieku od 13 do 19 roku życia.

Opis projektu:

Pierwszym etapem projektu jest promocja projektu w mediach, szkołach, dostępnych stronach internetowych oraz w prasie lokalnej. Na spotkaniach w szkołach z lokalnymi świadkami wydarzeń historycznych z roku 1980 i 1989, młodzież poznaje istotne tematy związane z wydarzeniami roku 1989 oraz dostępne materiały. Powstaje Multimedialny Samouczek przygotowywany w Bibliotece Publicznej przez realizatorów przy wsparciu ekspertów. Samouczek jest nagrany na płytę i dostępny wszystkim zainteresowanym. Na jego zawartość składa się sześć rozdziałów poświęconych okresowi PRL-u, Solidarności, lokalnym bohaterom tamtych czasów, prowadzonej przez nich walce, film „Stan oblężenia i 11 dni” oraz czas zwycięstwa 1989. Autorzy wykorzystują materiał zebrany od świadków wydarzeń historycznych z roku 1980 i 1989 i zasoby archiwalne NSZZ Solidarność Huty Katowice. W Bibliotece Publicznej prowadzony jest konkurs dla młodzieży, najciekawsze prace są nagrodzone i opublikowane na stronie internetowej Biblioteki, a wszystkie prace staną się zasobem bibliotecznym i są udostępniane zainteresowanym użytkownikom.

Budżet projektu: 4 000,00 zł

Dotacja: 3 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy w Koziegłowach

Miejscowość: Koziegłowy

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Żarecka 28

Kod pocztowy i Poczta: 42-350 Koziegłowy

Województwo: śląskie

Powiat: myszkowski

Adres strony internetowej: –

Z czerwonego bieguna do Wolnej Polski

Żarecka 87, 42-350 Koziegłowy, Polska

Więcej