Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Solidarni na Ziemi Kłodzkiej - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Fundus Glacensis w Kudowie Zdrój

Cel:

Celem projektu jest samodzielne zapoznanie się młodych ludzi z najnowszą historią Polski, uświadomienie, że historia toczy się nie tylko na ekranie telewizora, ale tu i teraz i ma wpływ na ich życie. Zaplanowanie i przeprowadzenie akcji finałowej będzie sposobem na wymianę myśli i szerszą refleksję nad otaczającym światem. Dzięki prezentacji postaw obywatelskich młodzież będzie miała szansę poczuć dumę z przynależności do narodu polskiego.

Odbiorcy projektu:

W projekcie uczestniczy młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, która realizowała projekty RS.

Opis projektu:

Zadaniem uczestników projektu jest odnalezienie osób, które mogą podzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami sprzed 25 lat, a także posiadają pamiątki i fotografie obrazujące tamte czasy. Następnym krokiem jest przygotowanie i przeprowadzenie akcji finałowej z zaproszonymi osobami i gośćmi specjalnymi – bezpośrednimi uczestnikami tamtych wydarzeń na Ziemi Kłodzkiej. Spotkanie umożliwi przedstawienie pełnego obrazu tamtych lat i pozwoli na szerszą refleksję dotykającą również czasów współczesnych. Zwieńczeniem spotkania jest wspólne ognisko i nieformalne rozmowy z bohaterami tamtych dni.

Budżet projektu: 4 800,00 zł

Dotacja: 3 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Fundus Glacensis w Kudowie Zdrój

Miejscowość: Kudowa Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Kombatantów 1/9

Kod pocztowy i Poczta: 57-350 Kudowa Zdrój

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: –

Solidarni na Ziemi Kłodzkiej

Moniuszki 6, 57-350 Kudowa-Zdrój, Polska

Więcej