Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przystanek Wolność - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Odkrywamy Świat

Cel:

Celem projektu jest przybliżenie młodzieży w wieku 13-16 lat osiągnięć polskiego społeczeństwa w procesie przemian ustrojowych rozpoczętych w roku 1989 oraz zaprezentowanie zmian, które nastąpiły w wyniku tych przemian w społeczności lokalnej. Celem jest również zwiększenie świadomości młodych na temat przemian wynikających z transformacji ustrojowej poprzez zwiększenie wiedzy historycznej i zaprezentowanie zdobyczy demokracji rówieśnikom.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu są młodzi ludzie współpracujący ze stowarzyszeniem przy realizacji projektów RS.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież organizuje warsztaty historyczne, w trakcie których zdobywa wiedzę o zachodzących procesach transformacji ustrojowej i gospodarczej. Grupa przygotowuje etiudę 4D, która rozgrywa się w czterech planach (prezentacja filmowa, muzyka, wystąpienie na scenie i jednoczesne wystąpienia aktorów siedzących na widowni), połączoną z koncertem piosenek Jacka Kaczmarskiego w swoim wykonaniu. Młodzi biorą udział w spotkaniu ze świadkiem historii lat 80-tych. Wszyscy mieszkańcy są zaproszeni przez realizatorów do wspólnego przemarszu z zainscenizowanymi rekwizytami z minionej epoki, a na środku rynku młodzież ustawia wielką urnę wyborczą przypominająca wydarzenia czerwcowe. Uczestnicy marszu mają możliwość obejrzenia wspólnie filmu A. Wajdy: Wałęsa – człowiek z nadziei. Po zakończeniu imprezy zostanie zorganizowana wystawa – relacja fotograficzna. Duże zdjęcia są wywieszone na ogrodzeniach budynków znajdujących się wokół rynku wraz ze stojącą urną będą przypominały wydarzenia 1989 roku.

Budżet projektu: 5 975,00 zł

Dotacja: 3 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Odkrywamy Świat

Miejscowość: Koczargi Stare

Ulica, nr domu i lokalu: Akacjowa 12

Kod pocztowy i Poczta: 05-080 Izabelin

Województwo: mazowieckie

Powiat: warszawski zachodni

Adres strony internetowej: http://www.stowarzyszenieodkrywamyswiat.pl

Przystanek Wolność

Akacjowa 32, 05-080 Koczargi Stare, Polska

Więcej