Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Radio młodych NOS - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Oświatowych FIO w Barlinku

Cel:

Podnoszenie umiejętności społecznych młodych ludzi poprzez realizację wspólnego zadania. Wyzwalanie w młodzieży: kreatywności, twórczego myślenia, działania uwzględniającego zainteresowania i potrzeby. Kształtowanie: umiejętności poprawnego posługiwania się językiem, świadomego korzystania z różnych źródeł informacji, odpowiedzialności za własne wypowiedzi, punktualności i solidności.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-16 lat z miejscowości Barlinek. Grupa młodzieży zapoznała się z projektem modelowym ”Radio SMS” (z Sejn). Bardzo im się spodobał pomysł stworzenia radia internetowego. Ujrzeli szansę na prezentację swoich pomysłów w innowacyjnej, na tym terenie, formie. Do projektu może przystąpić każdy uczeń gimnazjum. Odbiorcy radia także będą mogli wpływać na kształt audycji.

Opis projektu:

Celem projektu jest podniesienie umiejętności społecznych młodych ludzi poprzez realizację wspólnego zadania.
Projekt skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej – grupa 15-osobowa. Na potrzeby studia radiowego zaadoptujemy w gimnazjum jedną z sal z wyposażeniem komputerowym, z której będą nadawane audycje radiowe zredagowane przez młodzieżowe kolegium redaktorskie (ramówki, bloki programowe, wywiady, pozdrowienia, życzenia oraz listy przebojów, konkursy, ogłoszenia). W nazwach audycji pojawiać się będzie nazwa radia, np. Naturalny Olewacz Szpanu, Nic o nas bez nas. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu.
Na pierwszym spotkaniu będzie ustalany program radiowy (wyznaczenie osób odpowiedzialnych, ćwiczenia dykcji, selekcja i korekta zgromadzonego materiału), na drugim audycja na żywo – czas emisji 2 godziny jeden raz w tygodniu. Ponadto istotnym elementem dla gromadzenia materiału, sondaży radiowych, będzie stworzenie strony internetowej. W ramach realizacji projektu młodzież zapozna się z pracą profesjonalnego studia radiowego (ESKA Gorzów lub Radio Szczecin). Młodzi realizujący projekt poznają pracę ludzi radia, nauczą się posługiwać oprogramowaniem wykorzystywanym w montażu i realizacji programów radiowych, będą umieli zaprezentować swoje dzieło (sztuka i kultura słowa). Dzięki projektowi wzrosną ich umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej. Młodzi redaktorzy poznają lokalnych twórców i włodarzy gminy.

Budżet projektu: 14 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Oświatowych FIO w Barlinku

Miejscowość: Barlinek

Ulica, nr domu i lokalu: Leśna 10

Kod pocztowy i Poczta: 74-320 Barlinek

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: myśliborski

Adres strony internetowej: –

Radio młodych NOS

Strzelecka, 74-320 Barlinek, Polska

Więcej