Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Sztuka Spod Ziemi. Wiejski Street Art. - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Aktywności Społecznej TREK

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych w zakresie pozyskiwania wsparcia społecznego, poznania swoich mocnych i słabych stron, skutecznego planowania działań.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży w wieku 14-15 lat z gminy Żórawina.

Opis projektu:

Osią projektu jest sztuka ulicy tzw. street art. Młodzież stawia na poszukiwanie nowych środków artystycznego wyrazu, zaistnienie przez sztukę w przestrzeni i świadomości mieszkańców Żórawina. Uczestnicy projektu zapraszają do wspólnych działań wybitnych artystów swoich specjalności. Podczas wyjazdów edukacyjnych przyglądają się ulicznym muralom, graffiti, instalacjom artystycznym, robią dokumentację fotograficzną. Młodzież bierze udział w warsztatach artystycznych, a następnie samodzielnie próbuje swoich sił w tworzeniu murali i artystycznych działań włączających całą społeczność. Włącza się w organizację lokalnego happeningu poświęconego bezpieczeństwu na drogach gminnych. Przy współpracy z osobami robiącymi koronki uczestnicy wykonują zimową instalację artystyczną w parku. Odpowiednim muralem zostaje uczczone święto zakochanych oraz ozdobiony jest dworzec kolejowy. Młodzież planuje projekty instalacji artystycznych w miejscach użyteczności publicznej, wykorzystuje różnorodne materiały plastyczne do ożywienia „martwych” przestrzeni w gminie Żórawina. Skarby swojej miejscowości uczestnicy projektu poznają biorąc udział w geocachingu. Grupa podejmuje współpracę w lokalnymi instytucjami i organizacjami. W świętowanie zakończenia projektu uczestnicy włączają wszystkich, którzy wspólnie z nimi tworzyli, pracowali, wspierali ich działania. Pokazują album złożony z prac uczestników i prezentację multimedialną dokumentującą wykonanie poszczególnych instalacji artystycznych, zorganizowane happeningi.

Budżet projektu: 53 660 zł

Dotacja: 37 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Aktywności Społecznej TREK

Miejscowość: Kruszyn

Ulica, nr domu i lokalu: Kasztanowa 1b

Kod pocztowy i Poczta: 59-700 Bolesławiec

Województwo: dolnośląskie

Powiat: bolesławiecki

Adres strony internetowej: http://trek.org.pl

Sztuka Spod Ziemi. Wiejski Street Art.

Kasztanowa 25, 59-700 Kruszyn, Polska

Więcej