Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Stoczkowskie Laboratorium Naukowe - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Cel:

Celem projektu jest poprawa umiejętności pracy w grupie i budowania współpracy między rówieśnikami, nauka przełamywania stresu przed występami publicznymi, autoprezentacji, skrupulatna realizacja zamierzeń oraz rozwój w dziedzinie nauk ścisłych wśród 12-osobowej grupy młodzieży w wieku 13-19 lat poprzez utworzenie laboratorium robotycznego oraz prezentację swojej pracy przed mieszkańcami.

Odbiorcy projektu:

W projekcie uczestniczyła będzie grupa osób w wieku 13-19 lat, mieszkająca w Stoczku Łukowskim lub okolicy, która pierwszy raz będzie brała udział w tego typu działaniach.

Opis projektu:

Praca uczestników skupiała się będzie na budowaniu robota z zakupionych do tego specjalnych zestawów. W projekcie uczestniczyła będzie grupa osób w wieku 13-19 lat, mieszkająca w Stoczku Łukowskim lub okolicy, która pierwszy raz będzie brała udział w tego typu działaniach. Przez wspólną aktywność grupa pracowała będzie nad przełamaniem barier wiekowych, podziałem obowiązków zgodnie z predyspozycjami, nauką owocnego działania na rzecz siebie i innych. Grupa będzie starała się szerzyć swoje zainteresowania wśród rówieśników. W trakcie swojej pracy uczestnicy będą przechodzić serię warsztatów, które pomogą im w wykonywaniu powierzonych im zadań- zajęcia z robotyki, fizyki, programowania. Młodzież będzie kontaktować się i umawiać spotkania, co pomoże im nabyć umiejętność w poszukiwaniu kontaktów z organizacjami, czy osobami oraz przełamać stres w kontaktach z innymi. Wszystkie prace w projekcie będą dokumentowane na fanpage’u na FB, co będzie rozwijało umiejętności pracy z nowoczesnymi środkami komunikacji. Grupa będzie nabywała umiejętności pracy z nowymi technologiami przez pracę z takimi programami jak Doddle, Dysk Google, Dropbox. Działania projektowe zostaną zwieńczone galą dla mieszkańców, na której zaprezentowana zostanie praca i osiągnięcia grupy. Młodzież pokaże swojego robota, a także wyświetli film dokumentujący działania przez cały czas trwania projektu. Będzie to wymagało od uczestników umiejętności prezentacji sowich osiągnięć i swobody przy występach publicznych. To także będzie element ćwiczony podczas spotkań projektowych, przez opisywanie działań jednostki przed grupą.

Budżet projektu: 5 560,00 zł

Dotacja: 5 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Miejscowość: Stoczek Łukowski

Ulica, nr domu i lokalu: Ośrednia 17

Kod pocztowy i Poczta: 21-450 Stoczek Łukowski

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://iksstoczek.pl

Stoczkowskie Laboratorium Naukowe

Stoczek Łukowski 19, 21-450, Polska

Więcej