Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ratujemy, filmujemy - 2013

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Janiszewicach

Cel:

Zintegrowanie grupy młodzieży o podobnych pasjach, związanych z tematyką ratowniczą, poprzez nagranie i opublikowanie 4 filmów edukacyjnych przez 12-osobową grupę, które umożliwi uczestnikom poznanie sposobów kreatywnego spędzenia czasu. Podniesienie poziomu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wśród młodzieży i mieszkańców, a także przezwyciężenie barier wewnętrznych- brak pewności siebie,nieśmiałość.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach. Projekt skierowany jest do grupy dwunastoosobowej, w wieku od 13 do 19 lat. Grupa młodzieży wyraziła chęć zorganizowania projektu, zaproponowała tematykę i czynnie uczestniczyła w jego tworzeniu, wyrażając jednocześnie chęć udziału w zajęciach. Ponadto wszystkie osoby z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, które były zainteresowane projektem, zostały zapisane na liście. Wszyscy uczestnicy zamieszkują okoliczne miejscowości.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest stworzenie serii czterech filmów edukacyjnych, realizujących zagadnienia związane z tematyką pożarnictwa, a także pierwszej pomocy. W tym celu przeprowadzone zostaną warsztaty szkoleniowe w zakresie filmowania i montażu filmów prowadzone przez osobę, zajmująca się tym zawodowo. Kolejne zajęcia dotyczyć będą umiejętności prezenterskich, które potrzebne będą osobom prowadzącym narrację przy filmikach (tzw. nagrania lektorskie). Zajęcia poprowadzi dziennikarka z lokalnej stacji radiowej. Ponadto bardzo ważnym, dla realizacji projektu i nagrania filmów, będzie pomoc merytoryczna strażaka, oficera z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, który będzie trzymał piecze nad zagadnieniami związanymi z pożarnictwem, jak i alarmowaniem. Pomocy udzieli także członek straży – ratownik medyczny – który przypomni młodzieży podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz czuwać będzie nad poprawnością prezentowanych treści w filmikach. Końcowym etapem projektu jest opublikowanie klipów w sewisie Youtube.com na założonym kanale. Oprócz tego, młodzież planuje wydać swoje filmy na płytach DVD, które zostałyby nieodpłatnie przekazane mieszkańcom gminy Zduńska Wola oraz lokalnym szkołom. Finałem projektu byłaby także prezentacja filmów, a także umiejętności, jakich młodzież nabyła w ramach projektu podczas dnia otwartego w remizie strażackiej, na który zaproszeni zostaliby strażacy, mieszkańcy, a także przedstawiciele władz i media.

Budżet projektu: 7 152,00 zł

Dotacja: 5 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

Ochotnicza Straż Pożarna w Janiszewicach

Miejscowość: Janiszewice

Ulica, nr domu i lokalu: Janiszewice 3

Kod pocztowy i Poczta: 98-220 Zduńska Wola

Województwo: łódzkie

Powiat: zduńskowolski

Adres strony internetowej: http://janiszewice.osp.org.pl

Ratujemy, filmujemy

Opiesin 24C, 98-220, Polska

Więcej