Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasza redakcja - 2014

Realizowany przez:

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie

Cel:

Celem projektu jest poznanie swoich mocnych i słabych stron, zasobów lokalnego środowiska oraz nawiązanie nowych relacji podczas prowadzenia działań na rzecz społeczności Świerzawy.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna w wieku 13-16 lat ze Świerzawy.

Opis projektu:

Osią projektu jest stworzenie i prowadzenie czasopisma przez uczestników projektu. Młodzież bierze udział w warsztatach dziennikarskich, w czasie których poznaje tajniki zawodu dziennikarza, przeprowadzania wywiadów i robienia fotografii. Podczas zajęć integracyjnych ze starszymi członkami lokalnej społeczności realizatorzy nawiązują nowe kontakty, poznają historię i życie mieszkańców Świerzawy w minionych czasach. Powstaje redakcja gazety, uczestnicy dzielą się rolami i zadaniami do wykonania. Zbierają, opracowują i przygotowują materiały do publikacji. Wynikiem ich pracy jest czasopismo pokazujące miejsce, ludzi i wydarzenia z perspektywy ludzi młodych. Powstają również fotografie dokumentujące działania uczestników. Na zakończenie projektu w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie uczestnicy organizują wystawę prac (kolaże) i fotografii powstałych w czasie trwania projektu. W wernisażu wezmą udział osoby zaangażowane w realizację całego przedsięwzięcia oraz zaproszeni opiekunowie, seniorzy, osoby prowadzące, a także mieszkańcy miasta.

Budżet projektu: 8 770,00 zł

Dotacja: 5750,00 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie

Miejscowość: Świerzawa

Ulica, nr domu i lokalu: Jeleniogórska 58

Kod pocztowy i Poczta: 59-540 Świerzawa

Województwo: dolnośląskie

Powiat: złotoryjski

Adres strony internetowej: http://www.it.swierzawa.com

Nasza redakcja

Jeleniogórska 58, 59-540 Nowy Kościół, Polska

Więcej