Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odkryć i schować skarby regionu - 2014

Realizowany przez:

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Filia Biblioteki w Bysławiu

Cel:

Celem projektu jest pozyskiwanie wsparcia społecznego poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych z ludźmi i instytucjami oraz poznanie środowiska i lokalnych zasobów.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest turystyka uprawiana w formie gocachingu. Młodzież uczestniczy w cyklu zajęć o geocachingu podzielonych na część stacjonarną, wyjazdy studyjne oraz wyjścia w teren. Spotyka się z historykiem, który pomaga zebrać informacje oraz Zespołem „Frantówki Bysławskie” i właścicielem borowiackiej chaty, aby uzyskać jak najwięcej informacji o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym. Realizatorzy przygotowują sieć skrzynek i umieszczają je w terenie. Opracowują foldery do gier terenowych. Uczestnicy projektu organizują i prowadzą dla młodzieży z gminy dwa rajdy rowerowe z szukaniem skrytek. Na zakończenie projektu młodzież organizuje wielką grę terenową w miejscowości Bysław, w której biorą udział całe rodziny. Impreza rozpoczyna się na sali w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu. Młodzież biorąca udział w projekcie wyświetla prezentację multimedialną, która przedstawia realizację poszczególnych etapów projektu. W przystępny sposób wyjaśnia czym jest Geocaching. Każdy otrzymuje folder z grą terenową, w którym umieszczone są nazwy skrytek wraz ze zdjęciem, krótkim opisem, podpowiedzią bądź wskazówką oraz koordynatami. Do folderu dodane są załączniki z quizami mającymi w razie problemów ułatwić odnalezienie skrytek. Gracze podzieleni na drużyny, pod opieką uczestnika projektu, ruszają na trasę i starają się jak najszybciej odnaleźć skrytki. Po zakończeniu gry wszyscy mieszkańcy wspólnie bawią się na spotkaniu przygotowanym przy świetlicy wiejskiej.

Budżet projektu: 9100 zł

Dotacja: 7200 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Filia Biblioteki w Bysławiu

Miejscowość: Bysław

Ulica, nr domu i lokalu: Strażacka 1

Kod pocztowy i Poczta: 89-510 Bysław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: tucholski

Adres strony internetowej: http://www.lubiewo.pl

Odkryć i schować skarby regionu

Główna 71, 89-510 Bysław, Polska

Więcej