Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na szlaku ginących zawodów gminy Krynice - 2014

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Krynice w Krynicach

Cel:

Celem projektu jest poznanie swojego środowiska oraz podejmowanie zadań na rzecz społeczności lokalnej, integracji międzypokoleniowej.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym działań młodzieży jest odkrywanie i ocalenie przed zapomnieniem ginących zawodów gminy Krynice, a także odszukanie i promowanie ludzi, którzy w ich miejscowościach kultywują tradycje ginących zawodów rzemiosł, obrzędów i zwyczajów. Uczestnicy przygotowują się do realizacji działań podczas warsztatów podnoszących ich wiedzę z zakresu badania, odkrywania i dokumentowania dziedzictwa kulturowego środowiska lokalnego. A także mają możliwość samodzielnie spróbować swoich umiejętności podczas warsztatów rękodzielniczych. W ramach wyjazdów edukacyjnych uczestnicy zwiedzają wioskę tematyczną „Kresowa Osada” w Baszni Dolnej oraz Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie. Realizatorzy penetrują swoje środowisko w poszukiwaniu osób wykonujących dawne zawody, przeprowadzają wywiady z lokalnymi rzemieślnikami i twórcami ludowymi. Robią materiał zdjęciowy. Poszukują sojuszników i partnerów do wspólnych działań projektowych. Cała grupa pracuje nad zgromadzonym w trakcie pracy w terenie materiałem roboczym (zdjęcia, wywiady). Przygotowuje wspólnie plansze na wystawę oraz artykuły do zakładki „Na szlaku ginących zawodów gminy Krynice” na stronie internetowej biblioteki. Na zakończenie projektu młodzież przygotowuje wystawę składającą się z plansz przedstawiających informacje na temat zawodów, które powoli odchodzą w zapomnienie. Prezentuje sylwetki osób, które kultywują dawne rzemiosło i rodzinną tradycję. Przebieg całego projektu przedstawia za pomocą prezentacji multimedialnej. Na świętowanie projektu są zaproszeni rodzice, rówieśnicy, wychowawcy, twórcy lokalni, władze samorządowe oraz przyjaciele i partnerzy projektu. Atrakcją spotkania są ekspozycje lokalnych twórców ludowych.

Budżet projektu: 9450 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Krynice w Krynicach

Miejscowość: Krynice

Ulica, nr domu i lokalu: Krynice 1

Kod pocztowy i Poczta: 26-610 Krynice

Województwo: lubelskie

Powiat: tomaszowski

Adres strony internetowej: http://www.bpgkrynice.republika.pl

Na szlaku ginących zawodów gminy Krynice

Krynice 78, 22-610, Polska

Więcej