Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Róże Końskowoli - 2014

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli

Cel:

Celem projektu jest nawiązanie nowych relacji społecznych i zdobycie umiejętności do realizacji samodzielnych działań przez grupę młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Grupa 16 młodych osób w wieku 13-17 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim działań młodzieży są końskowolskie róże – symbol tej miejscowości, rozumiane w sposób dosłowny i przenośny. Młodzież pracuje w dwóch grupach: kulinarnej i teatralnej. Grupa kulinarna zajmuje się wykorzystaniem róży jako składnika wielu potraw, z których słynie Końskowola, poszukują informacji na temat tych dań, sposobu ich przyrządzania, szkolą się w tym zakresie oraz opracowują własny zeszyt z przepisami. Działania grupy teatralnej dotyczą poszukiwania informacji na temat historii Końskowoli, osób, które tworzyły tę miejscowość i w sposób szczególny przyczyniły się do jej promowania (np. G. Piramowicz, F. Zabłocki, F.D. Kniaźnin). To są właśnie według młodych „róże” Końskowoli rozumiane w sposób przenośny. Podczas pracy w zespołach uczestnicy projektu przygotowują spektakl teatralny „Fircyk w zalotach” oraz wydają zeszyt z regionalnymi przepisami z różą. Finałem projektu jest spotkanie „Różana Kawiarenka”, w czasie której zaproszeni goście mogą podziwiać spektakl oraz kosztować różanych specjałów.

Budżet projektu: 9370 zł

Dotacja: 6500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli

Miejscowość: Końskowola

Ulica, nr domu i lokalu: Lubelska 93

Kod pocztowy i Poczta: 24-130 Końskowola

Województwo: lubelskie

Powiat: puławski

Adres strony internetowej: http://gok.konskowola.pl

Róże Końskowoli

Lubelska 93, 24-130 Końskowola, Polska

Więcej