Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Budujemy makietę historyczną! - 2014

Realizowany przez:

DOBRO KULTURY- Fundacja dla Ochrony Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego

Cel:

Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży w życie lokalne gminy Słubice oraz poznanie własnych możliwości, swoich mocnych i słabych stron.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-18 lat z gminy Słubice.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest pogłębianie wiedzy o historii lokalnej poprzez stworzenie makiety bitwy pod Kunowicami z 1759r. z okresu wojny siedmioletniej. Do realizacji zadania młodzież przygotowuje się merytorycznie biorąc udział w pieszej wycieczce do Kunowic, gdzie ogląda miejsce bitwy, dowiaduje się o przebiegu bitwy, rozmieszczeniu wojsk i ruchach poszczególnych oddziałów. Działania praktyczne przebiegają w pracowni modelarskiej, gdzie pod okiem profesjonalisty-modelarza, uczestnicy budują makietę bitwy, zdobywając również umiejętności techniczne. Swoją wiedzą realizatorzy dzielą się z rówieśnikami organizując dla nich warsztaty prezentujące przebieg budowy makiety. Kulminacyjnym punktem projektu jest uroczysta prezentacja makiety, podczas której uczestnicy przedstawiają przebieg warsztatów, dzielą się z zaproszonymi gośćmi swoimi wrażeniami i na podstawie wykonanego dzieła opowiadają o przebiegu bitwy pod Kunowicami. Na prezentację są zaproszeni członkowie rodzin uczestników warsztatów, ich znajomi, nauczyciele, przedstawiciele słubickich mediów i wszystkie inne osoby zainteresowane tematem bitwy. Oprócz prezentacji makiety, pokazany jest także film promujący projekt i dokumentujący przebieg warsztatów.

Budżet projektu: 18200 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

DOBRO KULTURY- Fundacja dla Ochrony Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego

Miejscowość: Słubice

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 1

Kod pocztowy i Poczta: 69-100 Słubice

Województwo: lubuskie

Powiat: słubicki

Adres strony internetowej: http://www.dobrokultury.org

Budujemy makietę historyczną!

plac Przyjaźni 2, 69-100 Słubice, Polska

Więcej