Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bliżej nieba - 2014

Realizowany przez:

Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Leśna Kraina w Rogozińcu

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości, zwiększenie wiary w siebie oraz poznanie własnego środowiska i nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 16-18 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest poznanie lokalnych zasobów przyrodniczych. Podczas wyjazdu edukacyjnego do Ośrodka Badawczego w Czempiniu młodzież zdobywa wiedzę o tradycjach sokolnictwa w Polsce oraz środowisku leśnym i ekologii. Uczestnicy zakładają własną stronę internetową po zajęciach z informatykiem. Podczas spotkania z sokolnikiem uczą się obchodzenia z ptakami drapieżnymi. Dla rówieśników i zainteresowanych mieszkańców realizatorzy organizują pokazy sokolnicze przy pomocy własnych ptaków szponiastych. Prowadzona jest kampania informacyjna nt. myślistwa z użyciem sokołów aby zachęcić różne grupy do udziału w spotkaniach. Świętowanie projektu realizatorzy planują podczas pikniku, na który zapraszają rodziców, sponsorów, mieszkańców okolicznych miejscowości i samorządowców. Przedstawiają gościom elementy pracy z drapieżnymi ptakami oraz omawiają, jakie umiejętności indywidualnie i grupowo osiągnęli dzięki realizacji projektu. W ramach prezentacji multimedialnej prezentują kolejne etapy działań.

Budżet projektu: 10500 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Leśna Kraina w Rogozińcu

Miejscowość: Rogoziniec

Ulica, nr domu i lokalu: Rogoziniec 115 b

Kod pocztowy i Poczta: 66-210 Zbąszynek

Województwo: lubuskie

Powiat: świebodziński

Adres strony internetowej:

Bliżej nieba

8Q4J+2V Rogoziniec, Polska

Więcej