Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Malujemy przyszłość – asertywni - 2014

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach

Cel:

Celem projektu jest nawiązanie nowych relacji społecznych oraz integracja młodzieży ze środowiskiem lokalnym poprzez realizację działań.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat mieszkająca na terenie wiejskiej gminy Prostki oraz w Grajewie.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu są sztuki plastyczne. Młodzież uczestniczy w warsztatach plastycznych, prowadzonych w GOK Prostki w pracowni plastycznej, wyposażonej w profesjonalne sztalugi i stoły warsztatowe oraz w zajęciach plenerowych. Młodzi chcą się uczyć bez skrępowania wyrażać swoje indywidualne emocje poprzez malarstwo oraz zdobywać doświadczenie w kontaktach z rówieśnikami, dorosłymi i instytucjami kultury. Na spotkaniach studyjnych i plenerowych realizatorzy rozwijają technikę malarską połączoną z nauką obserwacji i malowania krajobrazu i jego elementów. Grupa współpracuje z uczestnikami projektu „Wierzbowi krajobrazotwórcy”, zdobywając wiedzę o m.in. rodzimych gatunkach roślin. Uczestnicy spotykają się z artystą malarzem, który pokazuje młodym tajniki tworzenia. Grupa podczas wyjazdu edukacyjnego zwiedza Muzeum Narodowe w Warszawie i uczestniczy w lekcji „Malarstwa” oraz bierze udział w zajęciach w Centrum Nauki Kopernik.
Na zakończenie projektu organizowany jest przez młodzież wernisaż i wystawa prac połączona z piknikiem rodzinno-środowiskowym, kończącym „lato młodych artystów”. Na festynie uczestnicy prowadzą liczne konkursy i zabawy. Profesjonalne jury wybiera najlepsze prace, a oddzielną ocenę przyznają uczestnicy festynu i użytkownicy serwisów internetowych.

Budżet projektu: 11943 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach

Miejscowość: Prostki

Ulica, nr domu i lokalu: 1 maja 34

Kod pocztowy i Poczta: 19-335 Prostki

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: ełcki

Adres strony internetowej: –

Malujemy przyszłość – asertywni

Lipowa 1, 19-335 Prostki, Polska

Więcej