Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ze sztuką przez życie. - 2014

Realizowany przez:

Fundacja na Rzecz Edukacji i Rozwoju Środowiska Lokalnego w Niedrzwicy Kościelnej „Dziupla”

Cel:

Celem projektu jest poznanie swoich możliwości, nawiązanie nowych relacji społecznych oraz zdobycie umiejętności planowania i realizacji działań na rzecz rówieśników i osób niepełnosprawnych intelektualnie w środowisku lokalnym.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z terenu gminy.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest arteterapia czyli terapia przez sztukę w dziedzinach teatru, muzyki i garncarstwa. Uczestnicy projektu biorą udział w warsztatach arteterapii oraz spotkaniach z pedagogiem specjalnym, który przygotowuje ich do współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Podczas spotkań integracyjnych z osobami niepełnosprawnymi młodzież przekazuje zdobyte umiejętności. Zakończenie realizacji projektu młodzież świętuje podczas imprezy, na którą są zaproszone władze gminy, nauczyciele z lokalnego gimnazjum, dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Załuczu oraz grono pedagogiczne, rodzice uczestników projektu, a także wszystkie osoby biorące udział w projekcie i ich rówieśnicy. Główną częścią wydarzenia pod nazwą „Sztuka dla wszystkich” jest część artystyczna czyli pokaz integracyjnego spektaklu teatralnego przygotowanego przez młodzież i osoby niepełnosprawne oraz pokaz prac wykonanych na warsztatach garncarskich. Na zakończenie imprezy przy ognisku grupa wykonuje utwory muzyczne i gra na instrumentach piosenki.

Budżet projektu: 9000 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja na Rzecz Edukacji i Rozwoju Środowiska Lokalnego w Niedrzwicy Kościelnej „Dziupla”

Miejscowość: Niedrzwica Kościelna

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Lipowa 115

Kod pocztowy i Poczta: 24-220 Niedrzwica Kościelna

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: –

Ze sztuką przez życie.

Krakowska 79, 24-220 Niedrzwica Kościelna, Polska

Więcej