Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

U nas jest o niebo lepiej - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna”

Cel:

Edukacja historyczna uczestników projektu zwiazana z okresem 25 lat samorządu terytorialnego oraz zachęcenie społeczności lokalnej do angażowania się w działalność samorządu lokalnego i partycypacji społecznej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 młodych osób w wieku 13-19 lat mieszkająca w Gminie Gnojnik.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu przeprowadzają wywiady z mieszkańcami gminy Gnojnik, którzy pracowali w samorządzie trzech szczebli na przestrzeni 25 lat. Ich zadaniem jest także gromadzenie zdjęć z tamtych lat oraz wykonanie aktualnych zdjęć najważniejszych miejsc w gminie. Z zebranych materiałów fotograficznych przygotują prezentacje i wystawę. Młodzi wystąpią do Urzędu Gminy Gnojnik, Starostwa Powiatowego w Brzesku w Krakowie z prośbą o udostępnienie materiałów pomocnych do wykonania zadania. Uczestnicy przygotowują scenariusz koncertu 'Wolność kocham i rozumiem’ -z uwzględnieniem wykorzystania zgromadzonych materiałów. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali uczniowie szkół z terenu gminy Gnojnik, wokaliści i zespoły działające przy szkołach w gminie Gnojnik i Centrum Kultury. Pośrednimi uczestnikami projektu są: dzieci i młodzież poniżej 13 roku życia ze szkół podstawowych z Biesiadek, Gnojnika, Uszwi, Gosprzydowej i Lewniowej oraz uczestnicy Warsztatów Terapii zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej. Mieszkańcy Gminy Gnojnik ok.700 osób, którzy będą uczestniczyć w przygotowanym przez młodzież koncercie z okazji 25 lat samorządu. Do współpracy z młodzieżą zaproszeni zostali sołtysi, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Gnojnik, wójtowie, Centrum Kultury w Gnojniku, Urząd Gminy Gnojnik i Starostwo Powiatowe w Brzesku, Ludowe Zespoły Sportowe i Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Gnojnik.

Budżet projektu: 4 700 zł

Dotacja: 3 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna”

Miejscowość: Gnojnik

Ulica, nr domu i lokalu: Gnojnik 48

Kod pocztowy i Poczta: 32-864 Gnojnik

Województwo: małopolskie

Powiat: brzeski

Adres strony internetowej: –

U nas jest o niebo lepiej

Gnojnik 478, 32-864, Polska

Więcej