Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wieści z samorządu – przed i po 1990 roku - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem-Nidzie

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie wśród młodzieży postaw obywatelskich i poczucia dumy z przeszłości, a także odkrywanie i wykorzystywanie własnego potencjału.

Odbiorcy projektu:

25-osobowa grupa młodzieży z terenu powiatu piskiego, która uczestniczyła już w Programie Równać Szanse i uczy się obecnie w szkołach średnich lub studiuje.

Opis projektu:

Przedsięwzięcie jest upamiętnieniem rocznicy ustanowienia samorządu terytorialnego w 1990 roku, przypomnieniem historycznym wydarzeń i osób, które przyczyniły się do przemian samorządowych. Udział w projekcie ma również pokazać młodzieży co zmieniło się od tamtego czasu i jakie korzyści dla dobra wszystkich przyniosła nowa samorządność. Koordynatorowi projektu zależy na umożliwieniu młodzieży poznania lokalnych władz oraz nawiązania z nimi współpracy, dlatego organizowany jest piknik „Moja miejscowość przed i po 1990 roku”. Ponadto inscenizowana jest żywa lekcja historii poprzez przeprowadzenie konkursu plastycznego na plakat „Odrodzenie Polskiej Samorządności”, organizację debaty z udziałem osób, które przyczyniły się do umacniania społeczeństwa obywatelskiego, oraz pikniku, na który zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy gminy. Podczas pikniku pokazywane są w formie happeningu sceny z życia samorządu. Pomysł powstał przy współudziale młodzieży i zakłada objęcie działaniami około 1000 osób, które zaproszone zostały do uczestnictwa w konkursie plastycznym, w debacie i pikniku. Współrealizatorami projektu jest: Zespół Szkół Leśnych w Rucianem- Nidzie, Zespół Szkół Samorządowych w Rucianem- Nidzie, Dom Kultury, Radni Powiatu Pisz i Gminy Ruciane-Nida, mieszkańcy gminy.

Budżet projektu: 3 750 zł

Dotacja: 3 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem-Nidzie

Miejscowość: Ruciane-Nida

Ulica, nr domu i lokalu: Polna 2

Kod pocztowy i Poczta: 12-221 Ruciane-Nida

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: piski

Adres strony internetowej: –

Wieści z samorządu – przed i po 1990 roku

Polna 12, 12-220 Ruciane-Nida, Polska

Więcej