Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wznieść się ponad chmury - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wsi Bukowiec „Działajmy Razem”

Cel:

Celem projektu jest wzmacnianie i odkrywanie wśród młodzieży własnego ja, wyrażanie siebie, swoich pomysłów, odkrywanie własnego sukcesu, a także rozwijanie sprawności w planowaniu, poprzez działania z kamerą i obiektywem zmierzające do nakręcenia filmu fabularnego opartego na ich problemach.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 uczniów gimanzjum i szkół ponadgimnazjalnych, mieszkających w Bukowcu i jego okolicznych wsiach oraz w Międzyrzecu.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu będą pracować w grupach projektowych: 1. promocyjno-dziennikarska zajmująca się szeroko rozumianą promocją i marketingiem, tworzeniem informacji do gazety i radia; 2. techniczno-monterska obsługująca programy graficzne i zajmująca się montażem filmów; 3. filmowo-aktorska zajmująca się pisaniem scenariuszy, grą aktorską, przygotowująca film i kabaret; 4. animacyjno-logistyczna grupa przygotuje zabawy integracyjne, comiesięczne spotkania, wyjazdy i imprezy. Głównym celem uczestników projektu jest stworzenie przygodowego filmu fabularnego opartego na problemach, z którymi stykają się na co dzień. Młodzi wymyślą scenariusz, dobiorą obsadę, wcielą się w bohaterów, stworzą rekwizyty i scenografie, zrobią ujęcia, zmontują film. Aby zdobyć odpowiednie umiejętności wezmą udział w warsztatach scenopisarstwa, aktorstwa, operatorskich i charakteryzacji prowadzonych przez ekspertów. W Internecie umieszczą krótkie zwiastuny filmowe o realizowanych wydarzeniach. Filmiki pokazywać będą ich problemy, sposoby radzenia sobie z nimi i drogi do osiągnięcia sukcesu. Zostaną one nagrane na płyty DVD i przedstawione w szkołach jako materiały dydaktyczne. Kamera pozwoli uczestnikom na prezentowanie się w różnej formie i z różnych stron. Każde ważne działanie zakończone będzie ogniskiem, podsumowaniem, występem czy premierą. To ma nauczyć ich cieszenia się na każdym etapie i zaowocować przygotowaniem dużej premiery. W trakcie realizacji projektu młodzi nauczą się między innymi: odkrywać swoje możliwości, pracować nad niedoskonałościami, radzić sobie ze stresem i napięciem, dawać sobie informację zwrotną, dzielić zadaniami i planować swój czas. Nabędą umiejętność pracy w grupie oraz wspólnego rozwiązywania problemów uwzględniającego poglądy innych. Na zakończenie projektu odbędzie się premiera filmu fabularnego połączona z panelem dyskusyjnym. Młodzież opowie o tym, co robiła, co osiągnęła i jakie umiejętności rozwinęła bądź zdobyła. Na premierę zaproszą rodziców, trenerów, sponsorów, partnerów, członków rodziny i koleżanki i kolegów ze szkół.

Budżet projektu: 54 100 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wsi Bukowiec „Działajmy Razem”

Miejscowość: Bukowiec

Ulica, nr domu i lokalu: Bukowiec 61

Kod pocztowy i Poczta: 66-300 Międzyrzecz

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Wznieść się ponad chmury

9MHR+RR Bukowiec, Polska

Więcej