Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Project EcoDesign - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna”

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności i kompetencji młodych ludzi, które pomogą im uwierzyć we własne siły i możliwości realizacji marzeń oraz planów, nawet tych najbardziej odważnych. Celem jest także zachęcenie młodzieży do selektywnej zbiórki odpadów i kreatywnego wykorzystywania śmieci w tzw. „artrecyklingu” poprzez wykonywanie biżuterii oraz kostiumów z recyklingu, mebli i innych przedmiotów.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 13-19 lat mieszkająca w Gminie Gnojnik, ucząca się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest kreatywne podejście młodych ludzi do projektowania, mody oraz zagospodarowania miejsc i czasu wolnego w zgodzie z ekologią. W ramach projektu zaplanowano wyjazd integracyjno-motywacyjny, podczas którego odbędą się warsztaty motywacyjne i wzmacniające poczucie własnej wartości. Na wyjeździe uczestnicy podzielą się na 4 pięcioosobowe zespoły zadaniowe, które będą odpowiedzialne za poszczególne zadania: grupa, która będzie przygotowywać biżuterię z odpadów i ekowikliny, grupa która będzie przygotowywać ubrania w nowej odsłonie z tzw. „domowego recyklingu” na pokaz mody podczas finałowego wydarzenia pod nazwą „Eco Fashion Night”, grupa która będzie przygotowywać meble i inne elementy małej architektury z odpadów oraz grupa organizacyjna, która będzie zajmować się organizacją i promocją działań w środowisku lokalnym i w mediach. Wszystkie wykonane przedmioty będą przechowywane w eko magazynie w miejscu spotkań grupy. Uczestnicy zorganizują strefy eko na piknikach, gdzie zaprezentują wykonane prace i będą prowadzić akcje edukacji ekologicznej. Zorganizowany zostanie wyjazd do instytucji kultury w Krakowie oraz na Fashion Week Poland aby zaczerpnąć inspiracji i obserwować jak wyglądają profesjonalne pokazy mody. Podczas trwania projektu młodzi lepiej poznają swoje otoczenie, inne organizacje, samorząd lokalny gminny i powiatowy, lokalną rozgłośnię radiową. Poznają ciekawych ludzi, którzy osiągnęli sukces i poprzez spotkania oraz rozmowy wzmocnią wiarę we własne siły. Nauczą się planowania, realizowania i prezentowania publicznego wykonanych zadań oraz pracy zespołowej. Zakończenie projektu będzie mieć charakter wydarzenia, którego głównym punktem będzie pokaz mody inspirowanej ekologią i recyklingiem, wykonanej w pracowni projektowej uczestników. Wybudowany zostanie specjalny wybieg, przygotowana zostanie oprawa muzyczna i świetlna ponieważ sam pokaz odbywał się będzie w godzinach nocnych. Wcześniej zorganizowane zostaną wystawy innych przedmiotów zaprojektowanych przez uczestników oraz wystawa fotografii dokumentującej projekt i pokaz filmu z realizacji.

Budżet projektu: 54 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna”

Miejscowość: Gnojnik

Ulica, nr domu i lokalu: Gnojnik 48

Kod pocztowy i Poczta: 32-864 Gnojnik

Województwo: małopolskie

Powiat: brzeski

Adres strony internetowej: –

Project EcoDesign

Gnojnik 478, 32-864, Polska

Więcej