Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Reżyser przyszłości - 2015

Realizowany przez:

Fundacja Europomost

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności młodych ludzi poprzez strategiczne myślenie, skuteczne planowanie, wykazywanie się młodzieży w różnych sytuacjach, umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, instytucjami, władzami.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 osób w wieku 14 – 15, uczniowie szkół gimnazjalnych zamieszkujących na terenie Gminy Zagnańsk.

Opis projektu:

Głównymi działaniami realizowanymi przez młodzież będą: 1. Stworzenie, zaplanowanie i wyreżyserowanie drogi (mapy), którą będą podążać turyści i mieszkańcy Gminy Zagnańsk. Wydrukowane mapy będą przekazane do Punktów Turystycznych na terenie Gminy. Na koniec tego działania młodzież weźmie udział w wyjedzie studyjnym do Bałtowa, gdzie pozna lokalne środowisko. 2. Stworzenie przez młodzież konkursu na najlepszy filmik promujący Gminę Zagnańsk, wyreżyserowanie przez młodych ochotników, mieszkających w Gminie Zagnańsk krótkich filmików promujących ich małą ojczyznę. Młodzież zaangażuje w swoje działanie osoby mieszkające w gminie, np. władze gminy; osoby, które w jakiś sposób wpisały się w historię gminy, itp. Na koniec projektu młodzi zorganizują happening, na które zaproszą swoich rówieśników, rodziców, władze Gminy, gdzie prezentować będą swoje filmiki promujące Gminę. Specjalny jury wybierze najlepszy filmik, który zostanie nagrodzony. 3. Stworzenie, zaplanowanie, wyreżyserowanie scenariusza oraz przedstawienie musicalu na temat historii Gminy Zagnańsk. Młodzi ludzie zaprezentują swoje dzieło w różnych szkołach przedstawiając innym historię ich Gminy. Młodzież weźmie również udział w zajęciach warsztatowych, w których nauczą się przełamywać stres związany z publicznymi wystąpieniami, co bardzo pomoże im w późniejszych wykonaniach swojego musicalu. Na koniec młodzi ludzie zorganizują konkurs na temat wiedzy historii Gminy Zagnańsk. W trakcie realizacji projektu uczestnicy nauczą się strategicznego myślenia, skutecznego planowania, zdobędą umiejętność wystąpień publicznych, poznają osoby sprawujące władzę w ich gminie oraz organizacje pozarządowe, poznają dogłębnie historię Gminy Zagnańsk, nauczą się pracować w grupie i rozporządzać zadaniami w grupie, nauczą się radzić sobie ze stresem.

Budżet projektu: 31 822 zł

Dotacja: 20 900 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Europomost

Miejscowość: Bartków

Ulica, nr domu i lokalu: Bartków 68

Kod pocztowy i Poczta: 26-050 Zagnańsk

Województwo: –

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: www.europomost.pl

Reżyser przyszłości

Bartków 68, 26-050 Bartków, Polska

Więcej