Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zwyczajne Indywidualności - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Cel:

Celem projektu jest nauczenie się przez jego uczestników pozyskiwania wsparcia od lokalnych instytucji, sponsorów czy grup z innych regionów Polski oraz nauka pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Grupa 10 osób w wieku od 13 do 19 lat mieszkających na terenie gminy Wicko.

Opis projektu:

Projekt skupia się na odnajdywaniu różnic i podobieństw między Kaszubami i innymi grupami etnicznymi. W ramach projektu młodzi stworzą film, w którym zawarte będą wywiady, ujęcia krajobrazów, zdjęcia charakterystycznych miejsc, strojów itp. Wszelkie niezbędne do filmu materiały i informacje młodzi zdobędą poprzez wyjazdy w wybrane miejsca oraz spotkania ze znawcami regionalnej kultury (np. w izbie regionalnej). Kilka kopii filmu zostanie wydane na DVD i rozdane pobliskim placówkom publicznym (Szkoły, Ośrodki Kultury, Świetlice środowiskowe, izby regionalne) Uczestnicy przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wicku zorganizują wystawę najlepszych zdjęć z różnych miejsc, która będzie miała na celu ukazanie różnic i podobieństw między krajobrazami oraz ludźmi. Pod koniec projektu uczestnicy zorganizują dwa konkursy, fotograficzny i quiz, dla uczniów gminnych szkół. Wśród uczestników realizujących projekt, dzięki przeprowadzanym z przechodniami wywiadom, wzrośnie poziom śmiałości, poczucia własnej wartości i pewności siebie. Młodzi będą promować swoje działania poprzez umieszczanie informacji o projekcie na stronie internetowej Stowarzyszenia i pobliskich szkół oraz na portalach internetowych.

Budżet projektu: 5 470 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Miejscowość: Wicko

Ulica, nr domu i lokalu: Wicko 39

Kod pocztowy i Poczta: 84-352 Wicko

Województwo: pomorskie

Powiat: lęborski

Adres strony internetowej: http://www.uwolnicwiedze.yoyo.pl

Zwyczajne Indywidualności

Wicko 45, 84-352, Polska

Więcej