Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Glinodzieło - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ziemia Krobska

Cel:

Podniesienie umiejętności społecznych poprzez warszatay garncarskie oraz przekazanie młodym ludziom z gminy Krobia wiedzy na temat historii gminy i związanej z nią gliną, a także zaktywizowanie i zintegrowanie młodzieży z terenu gminy Krobia poprzez wspólne zajęcia.

Odbiorcy projektu:

Grupa 10 osób w wieku 16-19 lat zamieszkujących gminę Krobia. Wszystkie osoby znają się z poprzednich projektów.

Opis projektu:

Tematem projektu jest glina, która nie wybrana została przypadkowo, bowiem od wieków jest ona związana z historią gminy Krobia. Nie jest to wiedza powszechna dlatego uczestnicy projektu chcą przyjrzeć się glinie, jej historii na terenie gminy Krobia i nauczyć się obróbki tego materiału. Poprzez warsztaty i wycieczkę do cegielni młodzi dowiedzą się wszystkiego o glinie. Podczas warsztatów ze specjalistą nauczą się lepić z niej różne naczynia i przedmioty. Podczas warsztatów garncarskich młodzi będą jednocześnie poznawać historię swojej gminy. Grupa projektowa zorganizuje warsztaty dla dzieci z terenu gminy Krobia, podczas których również opowiadać będzie o glinie i jej związku z gminą. Ulepione przedmioty wypalone zostaną w specjalnym piecu i ozdobione zostaną szkliwem, tak, aby nadawały się do użytkowania. Naczynia i przedmioty wystawione zostaną na specjalnej wystawie. Uczestnicy projektu swoje działania będą opisywać w miesięczniku „Głos Młodych” oraz na Facebooku.

Budżet projektu: 4 740 zł

Dotacja: 3 800 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

Stowarzyszenie Ziemia Krobska

Miejscowość: Krobia

Ulica, nr domu i lokalu: Prof. J. Zwierzyckiego 1

Kod pocztowy i Poczta: 63-840 Krobia

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gostyński

Adres strony internetowej: –

Glinodzieło

QXMM+88 Krobia, Polska

Więcej