Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Burza na podwórku - 2015

Realizowany przez:

Centrum Kultury w Kamiennej Górze

Cel:

Głównym celem projektu jest realizacja własnych pomysłów grupy, dzięki czemu wśród uczestników zwiększy się umiejętność współpracy z nowymi osobami i instytucjami oraz rozwój indywidualnych umiejętności artystycznych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-16 lat z Kamiennej Góry.

Opis projektu:

Projekt „Burza na podwórku” to szereg działań zespołu teatralnego działającego w Centrum Kultury zmierzający do zrealizowania podczas wakacji ośmiu dwugodzinnych imprez na miejskich podwórkach. Uczestnicy mają za zadanie wymyślić temat wiodący imprez i sposób jego realizacji (środki sceniczne, role, rekwizyty, stroje, itd), opracować plan działania z uwzględnieniem terminów, miejsc, osób odpowiedzialnych za zadania szczegółowe, określić i wskazać instytucje i osoby, które będą włączone w działanie i zrealizować 8 działań na podwórkach. W ramach projektu odbywają się warsztaty plastyczne (projektowanie plakatu, scenografia, rekwizyt), warsztaty dziennikarskie (notka prasowa, reklama w lokalnej telewizji) oraz warsztat „Moje miejsce w grupie”. Zakończenie projektu zorganizowane zostanie w dwóch częściach. Pierwsza odbędzie w reprezentacyjnej sali Ratusza z udziałem Burmistrza Miasta i Przewodniczącego Rady Miasta oraz lokalnych mediów. Z rąk przedstawicieli władz miasta młodzież otrzyma „Certyfikaty aktywności społecznej”, koordynator wręczy wszystkim realizatorom projektu pamiątkowe zdjęcia i zarejestrowany na płycie dvd reportaż z przebiegu działań. O charakterze drugiej części zdecyduje młodzież, wybierając sposób świętowania; np. wycieczka, wyjazd do teatru, spotkanie integracyjne.

Budżet projektu: 13 000 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Kultury w Kamiennej Górze

Miejscowość: Kamienna Góra

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 4

Kod pocztowy i Poczta: 58-400 Kamienna Góra

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kamiennogórski

Adres strony internetowej: www.domkultury-kg.org.pl

Burza na podwórku

Tadeusza Kościuszki 3, 58-400 Kamienna Góra, Polska

Więcej