Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wisło co z Tobą przyszło - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości Kobiet Jestem Aktywna

Cel:

Nabycie umiejętności odkrywania w sobie mocnych i słabych stron, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, przeżywania własnego sukcesu poprzez działania ekologiczne w Dolinie Dolnej Wisły.

Odbiorcy projektu:

Piętnastoosobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat zamieszkała na terenie gminy Dobrcz uczęszczająca do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Opis projektu:

Wiodącym tematem będzie poznanie wykorzystania walorów Doliny Dolnej Wisły w uprawach ekologicznych i związanych z nią infrastrukturą za pomocą samodzielnie pozyskanych przez młodzież informacji. Młodzież spotka się z właścicielami gospodarstw agroturystycznych, zorganizuje warsztaty i wyjazdy plenerowe z osobami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje. Podczas spotkań młodzież będzie zbierać informacje i dokumentacje fotograficzną oraz przeprowadzi doświadczenia, których efektem będzie publikacja multimedialna i spektakl teatralny na temat walorów i tradycji Doliny Dolnej Wisły. Młodzież przeprowadzi także badanie i porównanie gleb z terenów zalewowych Doliny Dolnej Wisły z glebami z terenów oddalonych od Wisły o kilkadziesiąt km i wyciągnie wnioski oraz przeprowadzi dyskusję. Młodzież nauczy się także kontaktować między innymi z przedstawicielami instytucji i urzędów. Zakończenie projektu odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu, na które młodzież zaprosi przedstawicieli władz gminy i samorządu, przedstawicieli szkół, firm i instytucji współpracujących przy projekcie oraz rodziców. Na koniec młodzież zaprezentuje przygotowany spektakl na temat tradycji i zwyczajów.

Budżet projektu: 13 620 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości Kobiet Jestem Aktywna

Miejscowość: Dobrcz

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Długa 50 m. 1

Kod pocztowy i Poczta: 86-022 Dobrcz

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: bydgoski

Adres strony internetowej: brak

Wisło co z Tobą przyszło

Campari. Koszucka T., Długa 28, 86-022 Dobrcz, Polska

Więcej