Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe trasy rowerowe w Gminie Ludwin - 2015

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie

Cel:

Głównym celem projektu jest wzrost umiejętności społecznych młodzieży w wieku 13-16 lat z terenu Gminy Ludwin poprzez stworzenie przewodnika po szlaku rowerowym w gminie.

Odbiorcy projektu:

20 osób w wieku 13-16 lat z terenu Gminy Ludwin uczęszczających do szkoły gimnazjalnej i zamieszkujących miejscowości wiejskie gminy.

Opis projektu:

Głównym tematem jest opracowanie i przygotowaniem przewodnika o młodzieżowych trasach rowerowych w Gminie Ludwin. Młodzież w 5 grupach sama proponuje i opracuje trasy, przygotuje niezbędną dokumentację (w tym zdjęcia). Będzie to samodzielna praca młodzieży wsparta doradztwem Koordynatora. W ramach projektu młodzi zorganizują i wezmą udział w warsztatach z podstaw pracy projektowej, fotografii, dziennikarstwa, historii regionu i turystyki, map oraz bezpieczeństwa na drodze. Po warsztatach młodzi zorganizują zajęcia praktyczne w postaci wycieczek rowerowych na konkretnych trasach, których efektem będzie zgromadzenie dokumentacji zdjęciowej i opracowanie – opisanie trasy rowerowej. Opracowanie to znajdzie się następnie gazetce lokalnej i na stronie internetowej/funpage’u GCKiS. Ponadto na zakończenie projektu wszystkie trasy zostaną zebrane i wydrukowany w postaci przewodnika. Uroczyste zakończenie podsumuje osiągnięte w ramach projektu sukcesy. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane efekty pracy młodzieży wraz z ich osobistymi relacjami z uczestnictwa w projekcie. Zaprezentowany i kolportowany będzie również wydany w ramach projektu przewodnik („Młodzieżowe szlaki rowerowe w Gminie Ludwin”). W spotkaniu wezmą udział realizatorzy i partnerzy projektu, władze i pracownicy GCKiS, władze i przedstawiciele Urzędu Gminy w Ludwinie, przedstawiciele szkół gminnych oraz młodzież gimnazjalna.

Budżet projektu: 10 336 zł

Dotacja: 8 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie

Miejscowość: Ludwin Kolonia

Ulica, nr domu i lokalu: Ludwin Kolonia 20a

Kod pocztowy i Poczta: 21-075 Ludwin Kolonia

Województwo: lubelskie

Powiat: łęczyński

Adres strony internetowej: http://gckis-ludwin.pl

Młodzieżowe trasy rowerowe w Gminie Ludwin

Ludwin-Kolonia 97, 21-075, Polska

Więcej