Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

BAJAM – świat w pigułce - 2015

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności organizacyjnych związanych z pracą w grupie i poczucia odpowiedzialności za realizację wspólnie zaplanowanych działań poprzez poznanie pięciu odległych kultur i prezentacje efektów swojej pracy lokalnej społeczności.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest 12 osób w wieku od 13 do 19 lat zamieszkałych na terenie Gminy Chmielnik.

Opis projektu:

Osią projektu jest poznanie pięciu kultur: japońskiej, afrykańskiej, arabskiej, brazylijskiej i meksykańskiej. Każdej z nich poświecono jeden miesiąc, w trakcie którego młodzi poszukują informacji, nawiązują kontakty z osobami wychowanymi w konkretnej kulturze (np. przy pomocy portali społecznościowych, kontaktów ze studentami) oraz organizują wydarzenie dla społeczności lokalnej, które przybliży muzykę, stroje, zwyczaje, kuchnię. Na wydarzenia zaproszona jest poznana wcześniej osoba, która została wychowaną w danej tradycji. Na każde z tych wydarzeń młodzież sama przygotowuje do degustacji najbardziej charakterystyczne potrawy. Ponadto uczestnicy projektu planują i \organizują 3 wyjazdy warsztatowo- edukacyjne, różnymi środkami transportu (PKP i Polski Bus) na warsztaty capoeiry w Rzeszowie, do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, na festiwal Wielokulturowy Lublin w Lublinie. Na świętowanie projektu przygotowano widowisko plenerowe „Sześć strun świata”, które połączy elementy 5 poznanych kultur z kulturą polską.
Odbędzie się ono na stadionie sportowym w Chmielniku, który jest miejscem organizacji imprez plenerowych dla mieszkańców gminy. Młodzi ludzie przedstawią uczestnikom to, co ich zdaniem warto wiedzieć o danej kulturze, to co ją identyfikuje. Zaplanowaniem tego wydarzenia, organizacją, poszukiwaniem sponsorów i rozpropagowaniem widowiska w środowisku lokalnym zajmie się sama młodzież.

Budżet projektu: 11 100 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Miejscowość: Chmielnik

Ulica, nr domu i lokalu: 50

Kod pocztowy i Poczta: 36-016 Chmielnik

Województwo: podkarpackie

Powiat: rzeszowski

Adres strony internetowej: –

BAJAM – świat w pigułce

Chmielnik 114, 36-017, Polska

Więcej