Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kręcimy sobie w Strzyżowie! - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Start

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności skutecznego planowania własnych działań, dążenia do realizacji wyznaczonego przez siebie celu oraz wykorzystania sprzyjających rozwojowi zasobów lokalnych, komunikacji i współpracy w grupie, a także poznanie przez uczestników własnych mocnych i słabych stron poprzez organizację wydarzeń i inne działania w ramach tworzenia spotu promującego Strzyżów.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku od 13 do 18 lat, z Gimnazjum Publicznego nr 1, Zespołu Szkół Technicznych oraz Liceum. Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Opis projektu:

Tematem wiodącym jest stworzenie przez młodzież spotu promującego Strzyżów, ukazującego go nie tylko przez pryzmat atrakcji historycznych i turystycznych, ale też m.in. mieszkańców i wydarzeń. Młodzi wykorzystując lokalne zasoby oraz współpracując z innymi osobami i instytucjami organizują m.in. pierwszy w historii Nocny Maraton Pływacki, event dla dzieci, Wieczór z Pasją i galę finałową. Młodzież fotografuje i filmuje ciekawe miejsca w mieście, przygotowuje wystawę zdjęć Strzyżów Moje Miasto, promuje projekt. Bierze udział w warsztatach fotograficzno-filmowych. Młodzi lepiej poznają swoje środowisko, nauczą się patrzeć na nie z innej perspektywy, poznają swoje mocne i słabe strony, rozwiną umiejętności m.in. skutecznego planowania działań i ich realizacji, współpracy w grupie. Nawiążą relacje z innymi osobami i instytucjami w lokalnym środowisku, zdobędą sojuszników do swoich działań. Młodzież w ramach podsumowania i świętowania projektu organizuję galę, uroczyste spotkanie strzyżowskiej społeczności, podczas którego zaprezentuje powstały spot promujący Strzyżów. Młodzież będzie zajmować się wszystkimi działaniami koniecznymi do jej zorganizowania. Głównym punktem programu będzie pokaz stworzonego przez młodzież spotu promującego Strzyżów oraz wystąpienie gości specjalnych, znanych osób pochodzących z miasta. Uczestnicy projektu zaprezentują także najciekawsze filmiki, które nie znalazły się w spocie oraz podzielą się refleksjami z działań, które odbyły się w ramach projektu.

Budżet projektu: 11 410 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Start

Miejscowość: Strzyżów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Polna 1

Kod pocztowy i Poczta: 38-100 Strzyżów

Województwo: podkarpackie

Powiat: strzyżowski

Adres strony internetowej: brak

Kręcimy sobie w Strzyżowie!

Przybosia 46, 38-100 Strzyżów, Polska

Więcej