Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

A nad nami tylko niebo – przystanek trzeci - 2008

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Kunicach

Cel:

Wzbudzić pasję naukową wśród gimnazjalistów w gmine, aby co najmniej 20 % uczestniczących w projekcie w roku szkolnym 2009/2010 zdecydowało się na kontynuowanie nauki w szkole średniej o profilu technicznym. Ukończenie tego typu szkoły zagwarantuje nam w przyszłości zatrudnienie i dobrze opłacaną pracę.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie gimnazjum i szkół średnich zamieszkali na terenie gminy w wieku 13-19 lat. W celu zapewnienia dojazdu młodzieży z innych miejscowości poprosimy o pomoc rodziców i opiekunów. Nabór uczestników projektu odbywać się będzie poprzez zaproszenia imienne, rozmowy indywidualne, ogłoszenia w szkołach, informacje na stronach internetowych OSP, GOKiS, przekazanie ogłoszeń do sołtysów.

Opis projektu:

Wiemy, że problem, który nas skłonił do kontynuowania tematyki z poprzednio realizowanego projektu dotyczy sporej grupy gimnazjalistów. Przekonaliśmy się o tym podczas tegorocznych wakacji, gdy dyskutowaliśmy z kolegami z różnych stron Polski na temat naszych problemów w szkole. Opinie były podobne – wielu z nich czuje niechęć i nie lubi nauk ścisłych. Obecnie będziemy realizować projekt w dużo mniejszej grupie (od 10-15 beneficjentów). Swoje działania skierujemy głównie do młodzieży biernej, która jest bezpośrednio dotknięta tym problemem. Zaprosimy ich do wykonania barometru. Jest to konsekwencja naszych działań. Po każdym realizowanym projekcie pozostawiamy trwały ślad. Ostatnio były to zegary słoneczne. Nasze działania wzbudzają zainteresowanie naszych bliskich, a w kolejnych etapach realizacji projektu włączają się inni. Cieszymy się, że jesteśmy życzliwie postrzegani przez samorząd lokalny. Rezultatem naszej pracy będzie barometr, za pomocą którego będziemy obserwować zachodzące zjawiska atmosferyczne. Wykonywanie doświadczeń i eksperymentowanie pozwoli nam praktycznie zrozumieć wiedzę podręcznikową. Sami będziemy decydować, planować i organizować zajęcia w sposób dla nas najkorzystniejszy. Jednym z działań będzie poszukiwanie najstarszego barometru w regionie. Podczas wycieczki poznamy jego historię. Wynikami naszych badań podzielimy się z mieszkańcami podczas wspólnej imprezy „Powitanie lata”. Przekażemy do użytku barometr.

Budżet projektu: 10 700 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Kunicach

Miejscowość: Kunice

Ulica, nr domu i lokalu: Legnicka 13

Kod pocztowy i Poczta: 59-216 Kunice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: –

A nad nami tylko niebo – przystanek trzeci

Gwarna 7, 59-216 Kunice, Polska

Więcej