Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Debatujemy. - 2015

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Bojszowach

Cel:

Celem projektu jest kształtowanie wśród uczestników umiejętności publicznego wypowiadania się, opisywania rzeczywistości w oparciu o źródła informacji oraz umiejętności organizowania publicznych debat poprzez pracę w grupach.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15-20 osób w wieku gimnazjalnym z gminy Bojszowy.

Opis projektu:

Podczas projektu uczestnicy organizują pięć debat (raz w miesiącu) na wybrane podczas głosowania tematy. Wcześniej młodzież pozna ich różne formy (oksfordzka, dyskusja z zaproszonym gościem, plenarna, „za i przeciw”, inne) oraz odbędzie szkolenia z wystąpień publicznych i argumentowania swoich wypowiedzi. Uczestnicy projektu będą również obserwować debatę prowadzoną przez studentów. W trakcie debat młodzi pokarzą prezentacje multimedialne, filmowe oraz wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców. Relacje z debat i zapowiedzi kolejnych pojawią się w lokalnej prasie. Dzięki realizowanym działaniom, młodzi nabędą umiejętności prowadzenia dyskusji i publicznego zabierania głosu, staną się pewniejsi siebie oraz uwierzą we własne siły i zdolności.

Budżet projektu: 6 800 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Bojszowach

Miejscowość: Bojszowy

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Św. Jana 46

Kod pocztowy i Poczta: 43-220 Bojszowy

Województwo: śląskie

Powiat: bieruńsko-lędziński

Adres strony internetowej: www.biblioteka.bojszowy.pl

Debatujemy.

Świętego Jana 59, 43-220 Bojszowy, Polska

Więcej