Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moje drzewo ma na imię Stasiek - 2015

Realizowany przez:

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie
Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych i poczucia sprawstwa oraz wpływu na decyzje samorządu w lokalnym środowisku w grupie młodzieży oraz możliwość wypowiedzenia przez nią swojego zdania poprzez stworzenie komiksu i przeprowadzenie działań w przestrzeni miejskiej na rzecz ochrony drzew w mieście.

Odbiorcy projektu:

Grupa 16 uczniów z kępińskich szkół ponadgimnazjanych w wieku 16-19 lat

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest ochrona drzew poprzez ich adopcję i symboliczne nadanie imion. Akcja zakłada możliwość kontynuacji projektu przez wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli przyłączyć się do działań i adoptować miejskie drzewa. Młodzież założy bloga, lub profil na Facebooku, który będzie skupiał powstałą społeczność. Przy każdym drzewie zostanie umieszczona tabliczka z imieniem i kodem QR odsyłającym do strony projektu, z informacją jak dołączyć. Dzięki warsztatom integrującym młodzież pozna siebie nawzajem, swoje mocne i słabe strony, zaplanuje działania i podzieli zadania. Na spotkaniu z lokalnym pasjonatem przyrody młodzież będzie mogła poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną, wybrać swoje drzewo i dowiedzieć się o nim więcej. Warsztaty komiksu pozwolą uczestnikom podnieść swoje umiejętności plastyczne, nauczyć się budowania scenariusza i rozplanować komiks o historii wybranego drzewa. Powstanie 10-14 komiksów, które zostaną wydrukowane, jako publikacja. Warsztaty z tworzenia wspólnej mapy rozwiną w uczestnikach umiejętność współpracy i komunikacji w grupie, a na warsztatach z działania w przestrzeni miejskiej, młodzież pozna sposoby wychodzenia z informacją do mieszkańców oraz samodzielnie zaplanuje i przeprowadzi akcję-kampanię na terenie miasta, co ich zdaniem zwróci uwagę władz na głos młodzieży w sprawie drzew miejskich. Podczas akcji młodzi ludzie będą rozmawiać z mieszkańcami o adopcji drzew i rozdają przygotowane wcześniej przez siebie mapy z zaznaczonymi już adoptowanymi drzewami oraz stworzone na warsztatach komiksy z historiami drzew.

Budżet projektu: 10 096 zł
Dotacja: 8 000 zł
Rocznik: 2015
Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie

Miejscowość: Kępno

Ulica, nr domu i lokalu: Sienkiewicza 26

Kod pocztowy i Poczta: 63-600 Kępno

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kępiński

Adres strony internetowej: www.bibliotekakepno.pl

Moje drzewo ma na imię Stasiek

Kepno, 63-600 Kępno, Polska

Więcej