Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowy urząd - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Baranówko

Cel:

Celem projektu jest zaktywizowanie i zaistnienie w przestrzeni społecznej grupy młodzieży, która stworzy wydarzenie „młodzieżowy urząd”.

Odbiorcy projektu:

Grupa 10 osób w wieku 13-16 lat mieszkająca w gminie Mosina

Opis projektu:

Uczestnicy projektu nabywają umiejętności i wiedzę związaną z procesem i funkcjonowaniem społeczeństwa obywatelskiego poprzez stworzenie wydarzenia „młodzieżowy urząd” w gminie Mosina. Kulminacją projektu będzie 1-dniowe „przejęcie władzy” przez młodzież – czyli „sejm młodzieżowy w samorządzie”. Podczas wydarzenia młodzi przekażą swoje postulaty władzom gminy. Zadaniem młodzieży jest odkrycie, czym jest lokalny urząd i jak wygląda praca poszczególnych urzędników m.in.: burmistrza rady miejskiej, skarbnika, księgowej itd. (z którymi zorganizują spotkania). Grupa uczestników przygotowując sejm młodzieżowy zaangażuje samorządy szkolne i inne aktywne grupy młodzieżowe by razem stworzyć porozumienie i obmyślić zasady doboru reprezentantów grup młodzieżowych. W lipcu młodzi zorganizują wizytę studyjną do Sejmu w Warszawie. Na zakończenie projektu zorganizują spotkanie integracyjne połączone z świętowaniem zakończenia lata, przy ciastku i herbacie, na które zaproszą gości. Infrastruktura świetlicy w Krajkowie umożliwia zorganizowanie ogniska, jak i zabawę taneczną, wszystko zależy od ich kreatywności.

Budżet projektu: 10 500 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Baranówko

Miejscowość: Baranówko

Ulica, nr domu i lokalu: Baranówko 8

Kod pocztowy i Poczta: 62-050 Mosina

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowy urząd

Baranówko 10, 62-000, Polska

Więcej