Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szlakami Bornego Sulinowa z Klubem Młodego Cyklisty - 2015

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodych ludzi, poprzez organizację wycieczek rowerowych, nowych umiejętności: organizatorskich, pracy w grupie, zarządzania czasem, współpracy z podmiotami publicznymi. Realizacja projektu przygotuje młodych do samodzielnego radzenia sobie w dorosłym życiu.

Odbiorcy projektu:

: Grupa 15 osób w wieku 13-19 lat mieszkająca na terenie gminy Borne Sulinowo.

Opis projektu:

Gmina Borne Sulinowo posiada specyficzne walory przyrodnicze, sprzyjające rozwojowi turystyki rowerowej (trzy szlaki). Projekt zakłada wykorzystanie dóbr lokalnych, jako podstawy działań młodych. Uczestnicy projektu planują utworzenie Klubu Młodego Cyklisty i zorganizowanie trzech wycieczek rowerowych. Wycieczki odbywać się będą trzema szlakami: „Kraina Małych Jezior”, „Kraina Odwróconego Krzyża”, „Nad Jezioro Ciemino”. Planując rajd młodzież podejmie także współpracę z kołem łowieckim 'Darzbór’, które w czasie postoju w Kucharowie opowie o działalności kół łowieckich. W czasie wycieczki uczestnicy wezmą udział w warsztatach w gospodarstwie ekologicznym. Każda wyprawa zaplanowana zostanie przez młodzież w ten sposób, aby zatrzymywać się w miejscach ważnych z historycznego i przyrodniczego punku widzenia. W czasie każdej wyprawy młodzi zaplanowali ognisko lub poczęstunek w wybranym przez nich miejscu. Projekt zakończony zostanie wspólnym spotkaniem integracyjnym bezpośrednich uczestników projektu, a także wszystkich uczestników rowerowych rajdów. Na spotkaniu młodzi przedstawią w formie prezentacji fotorelację z wycieczek rowerowych, pokonane trasy, a także omówią etapy przygotowanych przez nich rajdów – jakie bariery ich napotkali w trakcie planowania i organizacji oraz w jaki sposób sobie z nimi poradzili. Przygotowany zostanie również poczęstunek.

Budżet projektu: 2 621 zł

Dotacja: 2 100 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie

Miejscowość: Borne Sulimowo

Ulica, nr domu i lokalu: Ul. Szpitalna 1

Kod pocztowy i Poczta: 78-449 Borne Sulinowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: szczecinecki

Adres strony internetowej: www.mbp.bornesulinowo.pl

Szlakami Bornego Sulinowa z Klubem Młodego Cyklisty

Turystyczna 30, 78-449 Borne Sulinowo, Polska

Więcej