Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Budujemy kolektor słoneczny! - 2008

Realizowany przez:

Fundacja Smak Sukcesu w Chojnowie

Cel:

Zbudowanie kolektora słonecznego z przeznaczeniem do ogrzewania wody jako w pełni funkcjonalnego urządzenia.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcą projektu jest młodzież w wieku 13-16 lat, zarówno dziewczyny i chłopcy, wolny wybór uczniów, członków kółka fizycznego. Miasto i Gmina Chojnów. Dla młodzieży dojeżdzającej dojazd autobusem szkolnym w godzinach pracy szkoły.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu samodzielnego konstruowania i budowy funkcjonalnych urządzeń, aktywizację edukacji ekologicznej nt. odnawialnych źródeł energii oraz popularyzację nauk ścisłych. Aktywna forma zdobywanej samodzielnie i w grupie wiedzy i umiejętności w znaczny sposób wyrównuje szanse edukacyjne. Sprzyjać temu będzie rozbudzanie zainteresowań, chęci współpracy i pasji naukowych. Projekt skierowany jest do uczniów Gimnazjum nr1: klas I-III; młodzieży wiejskiej i miejskiej. Zaplanowane działania to: pogłębienie i zdobywanie wiedzy dotyczącej alternatywnych źródeł energii oraz budowy i zasady działania kolektora słonecznego, wyjazdy do Politechniki Wrocławskiej, elektrowni wodnej i zakładu produkującego baterie słoneczne. Efektem projektu będzie opracowanie i budowa prostego kolektora słonecznego, który zostanie wykorzystany do celów dydaktycznych i zaprezentowany społeczności szkolnej; wykonanie prezentacji w PowerPoint nt.: alternatywnych źródeł energii, wykorzystania energii słonecznej, dokumentacja przebiegu realizacji projektu (prezentacje stanowić będą materiał pomocniczy do wykorzystania na godzinach wychowawczych); wykonanie doświadczenia fizycznego sprawdzającego możliwość wykorzystania energii słonecznej. W ramach projektu uczniowie wykonają plakaty, gazetki ścienne, albumy i eko-gazetkę. Prezentacja publiczna projektu odbędzie się podczas Dnia Fizyki oraz na stronie internetowej fundacji i w gazecie lokalnej.

Budżet projektu: 9 048 zł

Dotacja: 5 400 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Smak Sukcesu w Chojnowie

Miejscowość: Chojnów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Reymonta 1

Kod pocztowy i Poczta: 59-225 Chojnów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: –

Budujemy kolektor słoneczny!

Władysława Stanisława Reymonta 6, 59-224 Chojnów, Polska

Więcej