Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bezogranicznik Upcyklingowy - 2016

Realizowany przez:

Fundacja Znajdź Cel

Cel:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych młodzieży, w tym rozwój umiejętności komunikacyjnych oraz wiary we własne możliwości. Uczestnicy rozwiną swoje umiejętności twórcze i zyskają szansę na prezentację swoich dokonań poprzez działania związane z upcyklingiem.

Odbiorcy projektu:

Grupa 23-24 młodych ludzi w wieku 13-19 lat z Pęgowa

Opis projektu:

Główne działania związane są z uprecyklingiem, czyli stworzeniem produktów o wyższej wartości niż przetwarzane produkty. Działania odbywają się etapami: 1) Łap wiatr w żagle! – młodzież odnawia żaglówkę, która stanie się totemem zespołu 2) Złap tę chwilę! – młodzież koncentruje się na stworzeniu fotorelacji z wydarzeń, poszerzeniu przestrzeni do zaistnienia w sieci przez stronę, instrukcje, promowanie aktywności. 3) Upcyklinguj z nami by zyskać wartość! – młodzi szukają przedmiotów użytecznych, uczą się wykorzystywać zasoby. Młodzi zaangażowani w proces przekształcania dokonają wyborów, czy ich dzieła będą miały charakter artystyczny czy użyteczny. 4) Zajrzyj do skrzyni i znajdź swoje skrzydła! – młodzi odbywają proces coachingowy, warsztaty grupowe i sesje indywidualne, by w najodpowiedniejszy dla siebie sposób skorzystać z możliwości rozwojowych jakie mają w projekcie. Metody pracy w projekcie dają młodym swobodę w realizacji działań, wsparcie gdy zajdzie potrzeba, możliwość refleksji, podejmowania prób i popełniania błędów.

Budżet projektu: 53 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Znajdź Cel

Miejscowość: Pęgów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Wierzbowa 15 m, Pęgów

Kod pocztowy i Poczta: 55-120 Oborniki Śląskie

Województwo: dolnośląskie

Powiat: trzebnicki

Adres strony internetowej: znajdzcel.pl

Bezogranicznik Upcyklingowy

Mała 1, 55-120 Pęgów, Polska

Więcej