Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

O ratownikach odważnych, filmowcach uważnych i aktorach kreatywnych, czyli jak powstało coś z niczego i jak rozkręcamy otoczenie - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Oświatowe Horyzont w Bogumiłowicach

Cel:

Celem projektu jest zdobycie umiejętności pracy w grupie prowadzącej do osiągnięcia wspólnego sukcesu Rozwój umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi, pozyskiwania wsparcia. Zdobycie umiejętności planowania i wyznaczania celów.

Odbiorcy projektu:

22-24 osoby w wieku 13-19 lat mieszkający w Bogumiłowicach i okolicy.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu będzie ratownictwo i powstanie Klub Młodego Ratownika. Zainteresowania młodych podzielono na 3 obszary:1) film, fotografia, dziennikarstwo, montaż filmowy,2)teatr, charakteryzacja, emisja głosu, 3)pierwsza pomoc, pożarnictwo. Młodzież podzieli się na 3 grupy:1 ratownicza: 2 teatralno-muzyczna, 3. zdjęciowo-filmowa. Działania wszystkich skupią się na temacie pomocy i ratownictwa przy uwzględnieniu uwrażliwiania młodzieży na drugiego człowieka, zwracania uwagi na to co się dzieje wokół. Młodzież będzie uczyć się odpowiedzialności za siebie i innych. Przeprowadzą wywiady z osobami starszymi-jak ludzie sobie pomagali w różnych sytuacjach życiowych. Będą rozmawiać z osobami uznanymi przez nich za interesujące: strażakami, ratownikami, GOPR. Będą decydować z kim chcą przeprowadzić wywiad, z kim się umawiać itd. Na końcu powstanie film instruktażowy z udzielania pierwszej pomocy, z przykładami odpowiedzialnych zachowań w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Będzie prezentowany podczas finału oraz przekazany do szkół do wykorzystania na zajęciach. Młodzi zorganizują profesjonalne warsztaty z pierwszej pomocy dla całej grupy, spotkania z ekspertami np. ratownikiem, strażakami, wyjazd do szkoły ratowniczej i Państwowej Straży Pożarnej, ekspertami od scenariusza, sztuki operatorskiej, montażu filmowego wyjazdu na plan filmowy, warsztaty fotograficzne i teatralne.

Budżet projektu: 57 055 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Oświatowe Horyzont w Bogumiłowicach

Miejscowość: Bogumiłowice

Ulica, nr domu i lokalu: Bogumiłowice 41

Kod pocztowy i Poczta: 33-121 Bogumiłowice

Województwo: małopolskie

Powiat: tarnowski

Adres strony internetowej: brak

O ratownikach odważnych, filmowcach uważnych i aktorach kreatywnych, czyli jak powstało coś z niczego i jak rozkręcamy otoczenie

Bogumiłowice 188, 33-121, Polska

Więcej